Київських комунальників звинуватили в підпалі шин для їхньої утилізації (фото)

покришки, троещина, пожежа, київ, звалище
Фото: Егор Фирсов / Facebook

Місцеві чиновники вже відхрестилися від пожежі, заявивши, що покришки підпалили невідомі.

На Троєщині в Києві утилізують автомобільні шини, спалюючи їх під просто неба. Про це повідомив екс-виконувач обов'язків голови Державної екологічної інспекції, екс-нардеп Єгор Фірсов у Facebook.

"У неділю в сонячний весняний день вся Троєщина затягнулася смородом", — пише він. За його словами, муніципальні чиновники Києва підпалили їх, вирішивши таким чином їх утилізувати.

покришки, троещина, пожежа, київ, звалище
покришки, троещина, пожежа, київ, звалище
покришки, троещина, пожежа, київ, звалище

Dtp.kiev.ua повідомило, що покришки, які зібрали комунальники, утилізували на пустирі між між вулицями Пухівською і Закревського близько ТЕЦ-6. Крім того, для покришок був викопаний котлован.

покришки, троещина, пожежа, київ, звалище

У свою чергу в Деснянській РДА заявили, що покришки НЕ підпалювали комунальники. Раніше влада Дарницького району розповіла, що вони почали прибирали старі автомобільні покришки, які використовуються в багатьох дворах як огорожі та "арт-об'єкти".

"Потрібно розуміти, що ці "прикраси", якими дбайливо прикрашена велика частина дворів, несуть небезпеку і можливі пошкодження навколишньому середовищу і здоров'ю людей. При контакті з водою, землею або при нагріванні сонячними променями вони виділяють масу хімічно активних сполук, які, потрапляючи в людський організм, викликають важкі захворювання", — зазначають у Дарницькій РДА.

Нагадаємо, що згідно з даними звіту World Air Quality Report — 2020 року, Україна посідає 43 місце у світовому рейтингу забруднення повітря і 8-е в Європі. Роком раніше наша країна перебувала на 60-му місці по світу і на 13-му в Європі. Пандемія допомогла очистити повітря від шкідливих речовин багатьом країнам, а такі великі міста як Пекін, Чикаго, Лондон, Делі, Париж і Сеул змогли поліпшити якість повітря порівняно з 2019 роком на 11-17%. На жаль, Україна похвалитися цим не може. Фокус розбирався, яка ситуація в Україні з якістю повітря.