Надзвуковий і з українським двигуном: Туреччина показала новий ударний дрон (фото)

турецько-український БПЛА MIUS
Фото: Twitter \ Bayraktar

Новинка отримає двигун від "Мотор Січ", а управління буде частково відбуватися штучним інтелектом, здатним самостійно приймати деякі рішення.

Турецька компанія Baykar Makina показала зовнішній вигляд майбутнього ударного дрона, який отримає український двигун АІ-25 від "Мотор Січ". Про це повідомляється на сторінці підприємства у Twitter.

Планується, що перший політ нового безпілотника відбудеться у 2023 році. Це стане новим кроком для Туреччини в безпілотній авіації. MİUS — Muharip İnsansız Uçak Sistemi (Бойовий безпілотний авіаційний комплекс).

новий БПЛА Туреччині
Фото: Twitter \ Bayraktar

Як заявляє Халук Байрактар, MİUS — це амбітна мета для компанії Baykar. Наразі розробка на стадії концептуального проектування. Визначаються основні вимоги і потреби для розробки. Байрактар також підкреслив, що літальний апарат буде управлятися штучним інтелектом, який дозволить йому приймати деякі рішення самостійно.

Очікується, що MİUS буде літати на надзвуковій швидкості і на великих висотах. Уся розробка апарату відбувається силами Baykar Makina. Судячи з опублікованих рендерів, дрон зможе базуватися на універсальних десантних кораблях.

Як передає Defense Express, БПЛА буде мати такі характеристики:

  • Робоча висота — 12 км
  • Дальність польоту — необмежена завдяки мережі передачі даних SATCOM
  • Час роботи — 5 годин на повітрі
  • Швидкість — понад 900 км/год
  • Корисне навантаження — 1000 кг.
MIUS турецька БПЛА
Фото: Twitter \ Bayraktar

Нагадаємо, у Туреччині Bayraktar Akinci з українськими двигунами встановив рекорд з висоти польоту. А пізніше піднявся в повітря з повним бойовим навантаженням. Перед цим Akinci провів добу в польоті, пролетівши понад 6 тисяч км.

Військовий аналітик Фокуса Ігаль Левін у своїй статті розповідає про незвичайні традиції армій різних країн.