Зброя бойовиків на Донбасі має російське походження, — New York Times (фото)

Бойовик
Фото: The New York Times | Члени проросійського батальйону "Схід" тренуються в Донецьку у 2014 році. Фото Сергія Пономарьова.

Збройний конфлікт на Сході України, за інформацією журналістів, регулярно розпалювався систематичним постачанням зброї з РФ до рук колаборантів.

Фахівці британської компанії Conflict Armament Research провели дослідження зброї та боєприпасів, що використовуються в російсько-українській війні, та дійшли висновку, що зброя бойовиків має російське походження. Таким чином, Росія розпалювала конфлікт систематичними поставками озброєння своїм проксі силам. Про це повідомляє New York Times.

У статті йдеться, що таких висновків експерти дійшли після досконалого вивчення зразків озброєння, знайденого на Сході України. Було досліджено десятки гвинтівок, гранатометів, ПЗРК та тисячі набоїв, взятих у захоплених чи вбитих проросійських бойовиків або на зайнятих ними позиціях. Британські експерти вивчили серійні номери й інші характерні знаки, які вказують на виробника озброєння.

Матеріали доповіді компанії Conflict Armament Research
Матеріали доповіді компанії Conflict Armament Research

У доповіді Conflict Armament Research під назвою Weapons of the War in Ukraine ("Зброя війни в Україні") сказано, що збройні формування колаборантів були не "просто ополченцями з озброєнням часів СРСР. Вони швидше були схожі на сучасну армію, яка дотримується встановленої військової доктрини".

Матеріали доповіді компанії Conflict Armament Research
Матеріали доповіді компанії Conflict Armament Research

У ході досліджень було встановлено, що це озброєння могло проводитися лише на російських військових заводах. Наприклад, було виявлено кілька снайперських гвинтівок і кілька типів гранатометів, які ніколи не перебували на озброєнні ЗСУ. А серійні номери автоматів Калашникова та їхніх компонентів свідчать про те, що вони надходили до бойовиків із російських арсеналів. Також це стосується й маркування боєприпасів для стрілецької зброї, яка випускалася після 1974 року.

Однак було відзначено, що багато з них були виготовлені в останні 65 років і могли довго зберігатись на військових складах – найстаріший знайдений патрон для АК був виготовлений у 1948 році.

Раніше повідомлялося, що заступник голови Об'єднаного комітету начальників штабів ЗС США генерал Джон Гайтен заявив, що російська армія сильно змінилася за останні 20 років. Росія швидко використовує доменні можливості та передові технології для досягнення своїх стратегічних цілей.