"Накриє Польщу": Міноборони РФ показало, де в Україні "виготовляють брудну бомбу"

брудна бомба, україна брудна бомба, війська радіозахисту
Фото: РИА Новости | У Міноборони РФ кажуть, що в Україні нібито є мотив для застосування "брудної бомби"

Російські військові вважають, що запасів радіоактивних речовин на Чорнобильській, Південноукраїнській, Хмельницькій і Рівненській АЕС вистачить для створення зброї масового ураження. У відповідь на це Україна закликала фахівців МАГАТЕ спростувати ці аргументи.

Related video

Міністерство оборони Росії привело до готовності сили та засоби до виконання завдань у разі радіоактивного зараження. Про це сказав на брифінгу начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту РФ Ігор Кириллов.

У країні-агресорі пов'язали цю підготовку з нібито провокацією з використанням "брудної бомби" в Україні. На думку російського військового, Україна має звинуватити РФ у застосуванні зброї масового ураження. Після цього у світі запуститься потужна антиросійська кампанія для підриву довіри до Москви.

Підрив "брудної бомби" спричинить зараження кількох тисяч квадратних метрів території, а ізотопи рознесуться в атмосфері на відстань до 1 500 кілометрів і можуть накрити Польщу, заявив він.

"Замаскувати підрив "брудної бомби" можуть під нештатне спрацювання російського ядерного боєприпасу", — припустив Кириллов.

Зберігають на АЕС — Міноборони РФ про ресурси для "брудної бомби"

На думку Кириллова, запаси радіоактивних речовин на Чорнобильській і на трьох атомних електростанціях у дії — Південноукраїнській, Хмельницькій і Рівненській із 9 басейнами витримки відпрацьованого ядерного палива можуть використовуватися для цієї мети.

За оцінкою Міноборони РФ, на вказаних АЕС зберігаються до 1,5 тисячі тонн збагаченого до 1,5% оксиду урану.

До того ж, наукову базу для "брудної бомби", як вважає російський військовий, підготував Харківський фізико-технічний інститут.

Що на звинувачення РФ кажуть в Україні?

Українська влада заперечує звинувачення Росії у розробці "брудної бомби", які розпочав глава Міноборони РФ Сергій Шойгу. Офіс президента вважає заяви російської сторони "абсолютною і цілком передбачуваною брехнею".

"Є лише брудні спроби виправдати очевидний геноцид РФ новим фейком", — сказав радник глави ОП Михайло Подоляк.

Міністр оборони України Олексій Резніков обговорював із західними союзниками нову інформаційну кампанію Росії про "брудну бомбу". Він називає це актом ядерного шантажу.

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) погодилися перевірити "місця розробки брудної бомби". Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів про це діалог із головою агентства Рафаелем Гроссі.

Домисли про створення в Україні "брудної бомби" РФ хоче озвучити в ООН. За словами глави МЗС РФ Сергія Лаврова, це не марна підозра, адже "подібні речі можуть плануватися".

Фокус уже розписував, чим може загрожувати підрив "брудної бомби" зі слабким ядерним боєприпасом. Радіоактивний пил від бомби може становити небезпеку для здоров'я людини.

Уряд Польщі побоюється ядерних загроз Росії і виступив з ініціативою перевірити 62 тисячі бомбосховищ по країні.