Зруйновані будівлі та техніка ЗС РФ: ЗМІ показали, як зараз виглядає острів Зміїний (фото)

острів зміїний, зміїний, війна острів зміїний, знищена російська техніка
Фото: Радио Свобода | На острові Зміїний залишилося багато знищеної російської техніки

Росія вперше зробила "жест доброї волі" саме цьому острові. Окупанти тікали через удари ЗСУ, залишивши системи ППО, паливозаправники та боєприпаси.

Related video

Побудови на острові Зміїний переважно зруйновані, багато знищеної російської техніки. Про це повідомив кореспондент проєкту "Донбас.Реалії", який відвідав звільнений влітку острів і зробив там фотографії.

"Саме там (на острові Зміїний) Росія вперше після повномасштабного вторгнення в Україну пішла на "жест доброї волі", вивівши звідти війська під ударами ЗСУ", — нагадало видання.

Будівлі на Зміїному переважно зруйновані під час бойових дій. На землі лежать залишки російської військової техніки — щонайменше 3 системи ППО "Панцир С1", ЗРК "Тор" та паливозаправники. Залишилися також боєприпаси.

Острів контролюють українські військові із "Інтернаціонального легіону". Серед них є і росіяни, які отримали громадянство України.

ЗСУ були винахідливими: як звільняли острів Зміїний

Журналісти американського видання The New York Times нещодавно з'ясували, що ЗСУ виявили винахідливість у процесі військової операції зі звільнення острова Зміїний. Українські військові використовували французькі САУ Caesar та адаптовані до неї снаряди.

Артустановки з 40-кілометровим радіусом ураження прикріпили на баржі та відбуксували на 10 кілометрів, щоб уразити ворога. Кореспонденти наголошують на швидкій адаптації військових ЗСУ до нових типів західного озброєння.

острів зміїний, зміїний, війна острів зміїний, бої за зміїний Fullscreen
З російського бюджету на бої за острів Зміїний пішло понад 900 млн. доларів

Таблоїд The Sun, посилаючись на джерела у британських збройних силах, у липні писав про допомогу сил спецпризначення Великобританії Special Boat Service у навчанні українських військових. Навички були потрібні у звільненні Зміїного від окупантів.

Українське об'єднане командування "Південь" 4 липня заявило про кінець операції з очищення острова Зміїний від ворога. Російські війська залишили територію після кількох успішних атак ЗСУ і назвали втечу "кроком доброї волі".

Командування "Південь" підрахувало фінансові втрати ЗС РФ через бої за острів. З російського бюджету на ці цілі пішло понад 900 млн. доларів.