Китай хоче нову артилерію: НВАК планує "таємні випробування" гаубиці 203-мм, — ЗМІ

китайська САУ W-90
Фото: Відкриті джерела | Китайська 203-мм САУ W-90

Імовірно, китайські військові проведуть випробування зброї, яка стріляє 85-кг снарядом і має швидкість близько 920 м за секунду. Ці показники трохи поступаються можливостям радянської САУ "Малка".

Related video

Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) незабаром почне експериментувати з потужнішою артилерійською гарматою, яка перевершує всі наявні подібні зразки в арсеналі США та КНР. Ідеться про випробування 203-мм гаубиці, що має більший радіус дії та має більшу вогневу міць, ніж 155-мм гармати, які перебувають на озброєнні НВАК. Про те, як китайська армія може отримати потужнішу гармату, йдеться в матеріалі видання Defense One.

Оглядачі пишуть, що Китай почав освоювати 203-мм артилерію наприкінці 1980-х років, коли китайський виробник зброї Norinco найняв канадського інженера Джеральда Булла, якого багато хто вважає одним із найбільших розробників артилерії в історії. Булл продавав свої розробки різним країнам, у тому числі й режиму Саддама Хусейна, який працював над зброєю "Проєкт Вавилон".

Спочатку НВАК найняла Булла для розробки 155-мм гармати, яка могла б допомогти протистояти сильнішій вогневій потужності СРСР на півночі — це була гаубиця PLL-01, яка залишається на озброєнні й сьогодні. Пізніше з'явився прототип 203-мм зброї W-90, але проєкт так і не було реалізовано.

знаряддя PLL-01 Fullscreen
Китайська 155-мм гармата PLL-01

Тепер же китайська армія має намір вийти за межі 155-мм артилерії, натякнувши на те, що найближчим часом почне випробування зброї, яка стріляє 85-кг снарядом, що має швидкість близько 920 м за секунду. Журналісти відзначають, що з огляду на історію оборонної співпраці Китаю та Росії, НВАК отримає гаубицю, яка за потужністю буде аналогічна радянській 203-мм САУ 2С7 "Малка", що застосовує 110-кг снаряди.

Контракт було укладено з провідним китайським інститутом розробки передової артилерії — Нанкінським університетом науки й технології. Водночас контракт на постачання гармат був укладений не китайською армією, яка, швидше за все, використовуватиме цю систему, а силами стратегічної підтримки НВАК (PLASSF). До того ж один із підрозділів PLASSF, розташований у районі Ліньтун, пов'язаний із Північно-Західним інститутом ядерних технологій (NINT).

САУ Малка Fullscreen
Радянська САУ 2С7 "Малка"

"Примітно, що NINT насамперед відповідає за дослідження в галузі ядерної зброї, що підвищує ймовірність того, що ці дослідження можуть містити розробку тактичної ядерної артилерії", — зазначили автори публікації.

У результаті китайська армія може отримати артилерійську систему, здатну вести вогонь потужнішими боєприпасами, з більшим ефектом ураження, ніж ті, які зараз перебувають на озброєнні НВАК. І хоча в потенційному конфлікті з Тайванем така система не буде особливо корисною, все ж таки артилерія більшого калібру дасть китайським військовим можливість запускати більше зарядів вибухівки на велику дистанцію, що покращить її здатність проникати й знищувати укріплені цілі в глибокому тилу супротивника.

Раніше повідомлялося, що Китай провів успішні випробування нового виду артилерії, яка використовує штучний інтелект для підвищення точності стрільби. За інформацією оглядачів Interesting Engineering, артилерійська система здатна уражати цілі на відстані до 16 км.