Єврокомісія нібито не буде продовжувати контракти на постачання вакцини AstraZeneca і J & J

вакцинація в ес, британська вакцина, американська вакцина.
Фото: detaly.co.il

Чиновники нібито хочуть віддати перевагу вакцинам Pfizer і Moderna, які виготовлені з використанням інших технологій.

Комісія ЄС вирішила не продовжувати контракт з виробниками вакцини AstraZenca і Johnson & Johnson. Про це повідомляє італійська газета La Stampa.

За даними джерел у Міністерстві охорони здоров'я Італії, Єврокомісія погодила з лідерами багатьох країн ЄС відмовитися від продовження контрактів на постачання вакцини від коронавірусу AstraZeneca і Johnson & Johnson. Чиновникам більш кращі вакцини, які виробляються з використанням технологій мРНК як у Pfizer і Moderna.

У той же час представник Єврокомісії заявив журналістам, що орган залишає відкритими всі варіанти для підготовки до нових хвиль пандемії в цьому і наступному році.

Причиною відмови від американської Johnson & Johnson може стати припинення використання вакцини в США. Там у реципієнтів вакцини протягом двох тижнів після вакцинації утворилися тромби у 8 пацієнтів. Плюс до цього, постачання в ЄС затримуються, що також не влаштовує європейських чиновників.

Нагадаємо, що Johnson & Johnson відклала застосування своєї вакцини в Європі через ризик утворення тромбозу. За повідомленнями ЗМІ, Данія повністю відмовилася від використання вакцини AstraZeneca.

Раніше представник EMA Марко Кавалері підтвердив наявність зв'язку між утворенням тромбів у деяких пацієнтів і вакциною AstraZeneca. Учені також показали, що відбувається в організмі людини після вакцинації AstraZeneca.