Google присвятив дудл Лаурі Бассі: чим вона відома

Басс, лаура Басс, google, вчений
Фото: euprera.org | Лаура Бассі

17 квітня Google розмістив дудл, присвячений італійському фізику, філософу Лаурі Бассі.

У суботу, 17 квітня, Google розмістив на сторінці пошукової системи дудл, який присвятив італійці Лаурі Бассі, першій жінці, яка отримала докторський ступінь в галузі природничих наук.

google, дудл, Басс,
Лаура Бассі на дудл від Google

Завдяки своєму академічному таланту вона привернула увагу архієпископа Болоньї Просперо Ламбертіні, який став Папою Бенедиктом XIV. У період, коли жінок навіть не брали в більшість університетів, Ламбертіні володів достатньою владою, щоб жінка отримала шанс здобути докторський ступінь.

Ламбертіні запропонував їй написати 49 тез — есе, що пропонують її ідеї про науку і захистити їх в дебатах проти чотирьох професорів фізики з Болонського університету, що в кінцевому підсумку, їй і вдалося.

Як Лаура Бассі здобула докторський ступінь?

17 квітня 1732 року дослідниця захистила дисертацію в Палаццо Публікко, одному з найважливіших урядових будівель Болоньї, і аудиторія була заповнена професорами університетів, студентами, міською владою та релігійними лідерами.

Менш ніж через місяць університет присудив їй докторську ступінь з фізики, що зробило її другою жінкою, що отримала докторський ступінь, і першою, котра захистила її в області науки. Її попередниця Олена Корнаро Піскопо отримала ступінь доктора філософії в 1678 році.

Лаура Бассі вчилася у видатних болонських професорів, щоб вивчати математику і ньютоновскую фізику — дисципліну, яку вона поширила по Італії майже 50 років. Довічний вчитель фізики і філософії, вона доповнила свою освіту новаторськими дослідженнями і експериментами з найрізноманітніших предметів, від електрики до гідравліки.

Бассі постійно боролася за гендерну рівність в освіті протягом всієї своєї кар'єри.

Нагадаємо, в грудні Google присвятив дудл відомїй українській художниці Катерині Білокур. Катерина Білокур на весь світ прославилася своїми натюрмортами, а саме малюнками квітів і природи. Саме ці фрагменти її робіт і зобразили автори дудла. Крім квітів Катерина Білокур малювала пейзажі і портрети.