У США українського хакера засудили до 10 років в'язниці за атаки на сотні компаній

сша, хакер, злом, кібератаки, Мін'юст США
Фото: Twitter / TheJusticeDept | Брифінг у справі хакерського угруповання FIN7

На думку суду, дії Федора Гладиря призвели до збитків у сумі близько $3 млрд.

Суд в США засудив 35-річного українця Федора Гладиря до десяти років позбавлення волі за кібератаки на американські компанії. Суму збитків, які завдав Гладир — близько $3 млрд. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції США.

Він був арештований в Дрездені, Німеччина, в 2018 році за запитом правоохоронних органів США і екстрадований в Сіетл.

На сьогоднішньому слуханні у справі головний окружний суддя США Рікардо С. Мартінес сказав: "Кіберзлочинність стала найбільшою загрозою фінансовому здоров'ю американців і громадянам усього світу".

Згідно з матеріалами справи, з 2015 року члени хакерського угруповання FIN7 брали участь в хакерських атаках на сотні американських компаній. FIN7 зламала тисячі комп'ютерних систем і вкрала мільйони номерів кредитних і дебетових карт клієнтів, які були використані або продані для отримання прибутку.

Угруповання створювала електронні листи, які містили шкідливий файл. Після відкриття прикріпленого файлу, на комп'ютер жертви встановлювалася програма Carbanak для крадіжки даних банківських карт.

Гладир приєднався до FIN7 через підставну компанію Combi Security — фальшиву компанію з кібербезпеки, у якій був фальшивий веб-сайт і не було законних клієнтів. Він був системним адміністратором угруповання, який, серед іншого, грав центральну роль в зборі інформації про викрадені платіжні карти, контролював дії хакерів і підтримував складну мережу серверів, які FIN7 використовувала для атак і контролю комп'ютерів жертв.

У вересні 2019 Гладир визнав себе винним за звинуваченням у кібератаки і шахрайстві в обмін на зняття інших обвинувачень, адже за всіма статтями йому загрожувало до 25 років в'язниці. Суддя також зобов'язав Гладиря виплатити $ 2,5 мільйона.

Нагадаємо, нещодавно ФБР провела операцію з порятунку сотень комп'ютерів від хакерських атак, яким вони могли б зазнати. Дії правоохоронців санкціонував суд Х'юстона (штат Техас, США). У підсумку, агенти "залатали дірки" Microsoft Exchange Server.