Військові витрати в світі досягли максимуму за останні 30 років, — звіт

витрати на оборону в світі
Фото: US Army

Незважаючи на пандемію коронавірусу в світі, США, Великобританія, Китай і Франція наростили обсяги військових бюджетів.

Світові військові витрати зросли до 1,981 мільярда доларів у 2020 році. А середній показник витрат на одну країну став максимальним за останні 10 років. Про це повідомляється в щорічному звіті SIRPI.

Незважаючи на пандемію коронавірусу в 2020 році, світові військові витрати зросли в середньому на 2,6%. При цьому середній рівень падіння ВВП в світі оцінюється приблизно в 4,4%.

кошти на оборонку в світі, трата на озброєння по роках
Витрати на озброєння в світі
Фото: SIRPI

ТОП-5 країн за видатками на військову сферу:

  1. США — 778 млрд доларів (+4,4% порівняно з 2019);
  2. Китай — 252 млрд доларів (+1,9%);
  3. Індія — 72,9 млрд доларів (+1,2%);
  4. Росія — 61,7 млрд доларів (-6,6%);
  5. Великобританія — 59,2 млрд доларів (+ 2,9%).

Зазначається, що деякі країни як Росія, Індія, Чилі або Південна Корея за фактом зменшили свій військовий бюджет через пандемію коронавірусу.

При цьому Сполучені Штати вкладають більше коштів у довгострокові проекти військових розробок і досліджень.

"Це відображає підвищену заклопотаність з приводу передбачуваних загроз із боку стратегічних конкурентів із боку Росії і Китаю, а також прагнення адміністрації Трампа підтримати те, що вони називали "виснаженими збройними силами США", — говорить дослідниця SIRPI Олександра Маркштейнер.

Зростання військових бюджетів спостерігається і в країнах-членах НАТО. 12 країн вже перевищують рекомендований обсяг витрат на військову сферу в 2%. Франція, вказують в дослідженні, вперше з 2009 року витрачає на оборону більше 2% свого ВВП. Однак причина — не бажання досягти потрібних показників, а коронавірус, який зменшив обсяги ВВП в низці країн світу, зокрема і Франції.

Нагадаємо, Росія в 2020 році скоротила витрати на мілітаризацію до 2023 року. У 2019 обсяг світових витрат встановив новий рекорд. Було витрачено 1,9 трлн доларів.