Пропаганда в мінусі: росіяни обрали ЧС із футболу-2022 замість шоу Соловйова та Скабєєвої (інфографіка)

Володимир Соловйов шоу, Володимир Соловйов, пропагандист Володимир Соловйов
Фото: ura.news | У сотні найкращих ток-шоу немає жодного випуску програми Соловйова

Трансляція фінального матчу "Франція — Аргентина" посіла перше місце в рейтингу телепереглядів. Шоу Володимира Соловйова почали дивитися вдвічі менше ще з вересня.

Related video

Російська телевізійна пропаганда помітно втратила рейтинги на тлі трансляцій матчу Чемпіонату світу з футболу-2022 у Катарі. Про це повідомив у Telegram журналістський проєкт "Можемо пояснити" з посиланням на дані Mediascope.

Кількість шанувальників програм "Підсумки тижня" з Ірадою Зейналовою на каналі НТВ та "Вісті тижня" Дмитра Кисельова на "Росії-1" зменшилася. У віковій групі від 18 до 54 років програма Зейналової зайняла 11-й рядок із часткою 8,9%, а "Вісті тижня" — 22-й (7,3%).

Fullscreen

"Російські телеканали не стали скасовувати підсумкові випуски новин, які вийшли одночасно з фіналом Чемпіонату світу з футболу. І закономірно програли, втративши свою аудиторію", — пояснили розслідувачі.

Програма "Недільний час" за популярністю опинилася на 44-му місці, а "60 хвилин" Ольги Скабєєвої — і зовсім на 57-му.

Трансляція фіналу ЧС "Франція — Аргентина" посіла 1-е місце. Матч дивилася чверть телеглядачів старше 4 років (24,5%) та третина в категорії "18-54".

Мессі Аргентина, Франція Аргентина, фінал чемпіонату в катарі Fullscreen
Аргентина виграла у Франції в серії пенальті (4:2)
Фото: Twitter

Серед молодих глядачів Кисельов на 5-му місці — він майже вдвічі програв футболу. Зейналова — на 13-му, а "Недільний час" — на 39-му. На початку вересня підсумкові програми Кисельова та Зейналової були в десятці найкращих в обох групах.

З вересня росіяни почали дивитися вдвічі менше ще одного відомого пропагандиста Володимира Соловйова. У сотні найкращих немає жодного випуску його шоу, зазначили автори.

Середній рейтинг шоу Соловйова у вересні становив 21,55%, але впав до 12,5%.

Нагадаємо, що американська газета The New York Times нещодавно з'ясувала, що росЗМІ використали висловлювання китайських чиновників і журналістів, щоб просунути версію про американські біолабораторії в Україні.

Російський військкор Олександр Сладков 21 листопада вигадав історію про батька російського генерала Сергія Суровікіна, якого призначили керувати вторгненням в Україну. За вигаданою легендою, батько Суровікіна — це "герой, який врятував десятки людей ціною свого життя".

Президент України Володимир Зеленський 15 грудня порівнював стиль розпропаганди з Йозефом Геббельсом, пропагандистом часів нацистського диктатора Адольфа Гітлера.