Іде епоха: мініатюрний Smart fortwo знімуть з виробництва до кінця року

smart fortwo, новий smart, електромобіль smart, Smart EQ, Smart EQ fortwo
Фото: Mercedes-Benz | Smart fortwo випускали з 1998 року

Попит на компактні Smart різко впав за останні роки. Керівництво компанії проводить реорганізацію та робить ставку на більші кросовери.

Related video

Smart відмовляється від своєї основної та найпопулярнішої моделі fortwo. Замовлення на компактний двомісний хетчбек припинять приймати з кінця квітня, тобто його виробництво буде припинено цього року. Про це стало відомо завдяки мюнхенському дилеру Smart, повідомляє Motor Talk.

Автосалон почав приймати замовлення на 150 машин "прощальної" лімітованої версії Final Edition. Від стандартного Smart fortwo вони відрізняються лише розширеною комплектацією.

smart fortwo, новий smart, електромобіль smart, Smart EQ, Smart EQ fortwo Fullscreen
З 2019 року всі Smart є електричними.
Фото: Mercedes-Benz

Smart fortwo – перша модель в історії німецької марки. Її випускають із 1998 року і вже зібрали понад 2 мільйони авто. З 2019 року вони пропонуються виключно в електричному виконанні Smart EQ Fortwo, а в 2021 році припинили випуск чотиримісного варіанта forfour.

В останні роки попит на міські Smart різко скоротився, що частково зумовлено чималою ціною (від 21 940 євро) та невеликим запасом ходу 159 км. Модель залишила американський ринок, а в Китаї їй довелося конкурувати з набагато доступнішими авто на зразок Wuling HongGuang Mini EV. Загалом у світі за 2021 рік продали 30,5 тис. Smart fortwo, а за 2022 рік – лише 21,5 тис.

Важливо
Перші зображення нового Hyundai Sonata 2024: він стане останньою версією моделі (фото)
Перші зображення нового Hyundai Sonata 2024: він стане останньою версією моделі (фото)

Ще одна причина відмови від моделі — реорганізація Smart після того, як співвласником компанії поряд із Mercedes-Benz став китайський концерн Geely. Ставку роблять на більші моделі — такі, як кросовер Smart #1. Він надійшов у продаж у Китаї з вересня і до кінця 2022 знайшов 9212 покупців. Тепер він виходить і на європейський ринок, а на черзі – купе-кросовер Smart #3.

Втім, компактна міська модель у низці марки все ж таки з'являться. Її назвуть Smart #2 і представлять до 2025 року.

Раніше Фокус повідомляв, що з виробництва можуть зняти найпопулярніший кросовер Ford.

Також ми писали, що Bentley відмовляються від випуску свого найпотужнішого двигуна.