У Китаї створили пристрій, який може читати думки чоловіків, які дивляться порно

китаєць за комп'ютером

Прилад може використати армія китайських інтернет-цензорів, які дбають про психічне здоров'я громадян та виявляють у соцмережах неприйнятний контент.

Related video

Команда китайських вчених із Шанхайського університету Цзяо Тун створила прилад у вигляді шолома, який може визначити, коли переглядається порнографічне зображення або відео. Оскільки порнографія в Китаї заборонена, то, за словами розробників, прототип створено для "виявлення поганої інформації". Про це пише британський таблоїд Daily Express.

Дослідники з Пекіна протестували пристрій на групі з 15 чоловіків віком від 20 до 25 років. Їм встановили детектор мозкових хвиль та показали 60 зображень, деякі з яких були порнографічними.

П'ятнадцять студентів-чоловіків одягали прилад, сидячи перед екраном комп'ютера, після чого пристрій надсилав дані про мозкову активність штучному інтелекту (ШІ) для аналізу.

Коли мозок чоловіка розпізнав відверті зображення, спрацьовував сигнал тривоги. Проте дослідники визнали, що іноді система видавала хибний сигнал. За словами фахівців, це могло статися через те, що експеримент проводився з деякими обмеженнями, оскільки важко було знайти достатню кількість фотоматеріалів.

Хоча ШІ можуть використовувати для виявлення відвертих фотографій та відео, вчені зізнаються, що алгоритм іноді припускається помилок. Дослідники повідомляють, що наявні системи не можуть швидко ідентифікувати порнографічні зображення, коли сценарії швидко змінюються, але мозок може фіксувати такі зображення протягом дуже короткого проміжку часу.

"Тому на основі сигналів електроенцефалограми (ЕЕГ) ми можемо поєднати людські візуальні образи з машинним навчанням для розв'язання проблем", — зазначили вчені.

Як повідомляють журналісти, пристрій може піти на озброєння для спеціальної китайської армії інтернет-цензорів, які переймаються психічним здоров'ям громадян. До неї, зазвичай, входять жінки, найняті державою для виявлення у соціальних мережах неприйнятного контенту.

Однак, з використанням пристрою можуть виникнути проблеми етичного характеру. Дослідник з Університету науки і техніки Китаю в Хефеї сказав, що не існує закону, який регулював би використання таких пристроїв або захищав зібрані ними дані.

Раніше повідомлялося, що американські інженери успішно завершили випробування мозкового імпланту для перетворення думок у слова. Завдяки цій технології повністю паралізована людина може спілкуватися з оточенням.