Коротко та зрозуміло. Топ-10 міні-серіалів, які можна подивитися за один вечір

Бенедикт Камбербетч, "Патрік Мелроуз", серіали, що подивитися
Бенедикт Камбербетч в серіалі "Патрік Мелроуз"

Якщо не хочете довго і нудно дивитися багатосезонну драму і чекати нових серій, Фокус підготував добірку серіалів, які можна осилити за один вечір.

Related video

Чи помічали ви, що в більшості ігрових серіалів будь-яка серія, за винятком фінальної, як правило, закінчується на найцікавішому моменті? Шоуранери навмисне групують події так, щоб додивившись до кінця епізоду, глядач на цьому не заспокоювався, а чекав продовження. В повітрі повинне зависнути питання: "Що ж буде далі?". Це важливо, коли серіал показує ефірний телеканал, рекламодавці хочуть бачити стабільний передбачуваний рейтинг, а значить, у глядачів попередньої серії повинне бути бажання подивитися і наступну. В режимі онлайн все набагато простіше, якщо серіал вже викладений у мережу повністю, можна відразу задовольнити свою цікавість, подивившись його від початку до кінця. Втім, далеко не кожну багатосерійну історію можна осилити за один вечір. Фокус підготував для вас добірку тих серіалів, з якими це цілком реально здійснити.

Дрянь

Авторський проект британської актриси і сценариста Фібі Мері Уоллер — Бридж. Вона тут шоуранер і за сумісництвом виконавиця головної ролі. Шоу — логічне продовження п'єси, яку та ж авторка поставила в театрі у 2013-му. "Дрянь" отримала "Золотий глобус" як кращий серіал, а Уоллер — Бридж — як найкраща актриса. І є за що. Мільйони жінок по всьому світу впізнають у героїні себе, хоч, можливо, і не бажають у цьому зізнаватися. Чи не занадто молода, не дуже вродлива, зовсім неуспішна, не в найкращих стосунках із власною ріднею і з повним безладом в особистому житті, зовсім не мила і занадто різка героїня Уоллер — Брідж парадоксальним чином викликає симпатію глядачок бо говорить і робить те, що вони самі хотіли сказати або зробити в подібній ситуації, але не наважилися. У "Дряні" два сезони і дванадцять серій, але кожна триває менше півгодини.

Коротше

Якщо вам коли-небудь здавалося, що в серіалах особисті історії розповідають занадто затягнуте, це шоу точно порадує. Два сезони, вісімдесят дві серії, але родзинка в тому, що кожна триває від сили дві хвилини. Максимально динамічний формат оповіді. Події викладені так як, ймовірно, ви самі розповідали б про них знайомим, якби не посоромилися. У більшості серій йдеться про речі, в яких не дуже приємно зізнаватися, хоч вони за рідкісним винятком і відбуваються майже з усіма. Співавтори Киан Кожаді і Брюно Мушио створили цей серіал для французького телеканалу Canal +.

Любов, Смерть, Роботи.

Поки існує тільки один сезон. У мережі вже миготять новини про те, що скоро з'явиться другий, але дати не уточнюють. Доступні вісімнадцять епізодів, кожен тривалістю від п'яти до сімнадцяти хвилин. Це серія короткометражних анімаційних фільмів, на перший погляд нічим між собою не пов'язаних. Їх створювали різні режисери на різних студіях і навіть у різних країнах. Навіть із точки зору жанру вони не однорідні — тут є наукова фантастика, трилери, жахи, філософські замальовки, псевдоісторія, фентезі, навіть еротика. І все-таки все вісімнадцять серій об'єднані ледь відчутною загальної настроєвою нотою, яку, напевно, відчує кожен глядач.

Доросла Уенсдей Аддамс

У сімейки живих мерців, придуманої американським художником Чарльзом Аддамс у далекому 1938 році, до сьогодні безліч шанувальників. Спочатку Аддамс були коміксом у журналі The New Yorker — пародією на розхожі стереотипні уявлення про сім'ю. Потім про них зняли повнометражну містичну комедію, телешоу і мультсеріал. Уенсдей — бліда чорнява дівчинка із двома косичками — дочка Гомеса і Мортиші Аддамсів. У неї дуже сильний характер, лідерські задатки, майже немає страхів і комплексів, вічно похмурий настрій і явні ознаки соціопатії. Автори серіалу "Доросла Уенсдей Аддамс" пропонують глядачеві вельми забавну версію того, як могла продовжитися історія цієї дівчинки, якби вона виросла і випурхнула з батьківського гнізда. Це чорна комедія довжиною у два сезони, середня тривалість серії — три хвилини.

Криза в шести сценах

Авторський проект Вуді Аллена — справжній подарунок його шанувальникам. Він написав сценарій, був режисером всі шість епізодів і сам зіграв головну роль. Ця типово алленовська комедія як не дивно набагато більше схожа на його фільми зразка 1990-х, ніж на його ж останні картини. Центральний персонаж знервований, невпевнений у собі, хоч і мучиться невиправданими амбіціями, не дуже щирий із близькими, завжди чимось незадоволений, смішний у всіх сенсах, але при цьому зворушливий і навіть милий. По суті, це головний герой книги Вуді Аллена "Записки міського невротика", тільки споважнілий і постарілий. У серіалі шість епізодів, кожен триває не довше півгодини.

Сучасна любов

Серіал складається з восьми епізодів. У кожному з перших семи автори розповідають самостійну історію, здавалося б не пов'язану з іншими, в останньому, восьмому, всі вони сплітаються в загальну канву. Сюжети засновані на реальних подіях. По суті серіал "Сучасна любов" — екранізація популярної колонки з такою ж назвою з The New York Times. За жанром найближче до романтичної комедії. У кожній історії мова йде про любов, втім, слово "сучасна" в назві використане не дарма, любов у цьому серіалі і правда набуває найрізноманітніші прочитання, найчастіше, нетипові або навіть неможливі для попередніх поколінь, але вельми поширені в наші дні. Серія триває 29-35 хв.

Випробування невинністю

Класичний англійський детектив — досить вдала екранізація однойменного твору Агати Крісті. Шоуранери, очевидно, поділяють складне ставлення легендарної романістки до прославленої британської аристократії, тому й не стали пом'якшувати її їдкі глузування над гордістю "блакитних кровей". Сюжет загалом сумний, що не дивно, тут, як і в багатьох романах Агати Крісті, мова про розслідування вбивства, але тим не менш у фільмі багато смішного. Одним із найяскравіших і суперечливих персонажів вийшов голова аристократичного сімейства у виконанні Білла Найі, володаря "Золотого глобуса" і премії BAFTA. Серіал "Випробування невинністю" — продукт BBC, у ньому три епізоди, кожен триває близько години.

Ніжність

Романтичний серіал Анни Мелікян, очевидно розрахований на жіночу аудиторію старше 30 років. У ньому одинадцять епізодів по п'ятнадцять — двадцять хвилин. У центрі сюжету сильна жінка з дуже успішною кар'єрою, але без особистого життя. Спочатку, точно поруч із нею нікого немає, і здається, не передбачається, чоловіки більше турбують її жалісливих подруг, ніж саму головну героїню. Вона навіть вважає, що якщо захоче, легко досягне успіху в любовній сфері, використовуючи ті самі універсальні методи досягнення мети, за допомогою яких звикла реалізовувати бізнес — проекти. Однак, перший же експеримент показує, що звичні їй механізми здійснення бажаного у відносинах із чоловіками не працюють. Упевнена в собі бізнес-вумен, яка до цього йшла по життю як танк, раптом виявляється в розгубленості і подиві. Втім, це зовсім не драма, а романтична комедія, тому в фіналі все ж таки буде хеппі енд, а дорогою до нього трапиться багато цікавого.

Бортпровідниця

Контент не для людей зі слабкими нервами. Тут вистачає кривавих сцен і взагалі всі епізоди зрежисовані так, щоб постійно тримати глядача в напрузі. У фільмі чотири центральних жіночих образи і ні один не підходить під визначення "гарна дівчинка". Головна героїня — неврівноважена стюардеса алкоголічка, що не розбірлива в сексуальних зв'язках, на неї одночасно ведуть полювання наймані вбивці і поліція, а ще раз у раз дошкуляють галюцинації. Її найкраща подруга — юристка, скритна, незграбна, зациклена на роботі, але яка раз у раз порушує норми професійної етики. Є ще старша колега героїні — на перший погляд зразкова дружина і мати, яка краде у власного чоловіка матеріали, що містять інформацію про засекречені технології, щоб продати ці файли корейцям. Четвертий ключовий жіночий образ — кілерка, вона робить набагато менше помилок, ніж інші персонажі, але виконати роботу, заради якої її найняли, при цьому все одно не вдається. Жінки в цьому серіалі служать головною рушійною силою розвитку сюжету. У "бортпровідниці" вісім серій по сорок п'ять хвилин.

Патрік Мелроуз

Ця багатосерійна драма удостоїлася нагороди Британської академії кіно і телевізійних мистецтв відразу у двох номінаціях: "кращий міні-серіал" і "кращий актор". Останню отримав виконавець титульної ролі Бенедикт Камбербетч. Його ім'я добре знайоме любителям детективів, оскільки він грав містера Холмса в гучному серіалі "Шерлок". Однак тут Камбербетч постає в зовсім іншому аплуа. Його героя, Патріка, не можна назвати дурним, однак і на розумника він не тягне, алкоголь і наркотики сильно підточили свідомість спадкоємця британських аристократів. Та й психологічні травми, які ще в дитинстві завдали жорстокий батько і безвідповідальна мати, теж не кращим чином позначаються на здатності тверезо мислити. Серіал — екранізація серії повістей Едварда Сент Обіна. В одному з інтерв'ю Камбербетч. зізнався, що вважає можливість зіграти молодшого Мелроуз одночасно і великої акторської удачею і серйозним випробуванням, дуже вже складний і багатогранний цей образ. Шоуранери умістили історію в п'ять епізодів, на кожен припадає близько години.