Зеленський назвав "логічними і дивними" санкції РНБО проти Януковича і його команди (відео)

Володимир зеленський, РНБО, рішення, Янукович, Азаров, Аксьонов, Поклонська, Пшонка, санкції
Фото: Скриншот | Володимир Зеленський

Голова держави назвав "дивним" той факт, що санкції щодо екс-президента-утікача і ще 26 осіб ввели тільки зараз.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вважає дивним те, що Рада національної безпеки і оборони України ввела персональні санкції щодо Віктора Януковича і ще 26 осіб сьогодні, а не у 2014 році. Про це голова держави заявив у відеозверненні, опублікованому в пʼятницю, 19 березня, у нього на сторінці у Facebook.

Зеленський зазначив, що рішення прийняті на підставі пропозицій Кабінету міністрів і Служби безпеки України. Він описав рішення двома словами "логічно" і "дивно".

"Логічно, що Україна вводить такі санкції. І дивно, що цього не зробили, починаючи з 2014 року", — заявив голова держави.

Примітно, що сам Зеленський вступив на посаду президента 20 травня 2019 року, а Верховна Рада IX скликання, де президентська фракція "Слуга народу" має монобоільшість, почала працювати 29 серпня того ж року.

Раніше стало відомо, що 19 березня Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ввела персональні санкції проти Віктора Януковича, Миколи Азарова, Віктора Пшонки, Дмитра Табачника та ще 23 осіб. Йдеться про блокування активів і майна, запобігання виведення капіталів за межі України і про позбавлення всіх державних нагород.

Ось повний список осіб, щодо яких застосували санкції:

 1. Віктор Янукович;
 2. Микола Азаров;
 3. Сергій Абісов;
 4. Сергій Аксьонов;
 5. Олександр Бобков;
 6. Валерій Грицай;
 7. Костянтин Затулін;
 8. Петро Зима;
 9. Іванцов Андрій;
 10. Олег Кирилін;
 11. Вадим Колесніченко;
 12. Володимир Константинов;
 13. Сергій Курченко;
 14. Сергій Кусюк;
 15. Павло Лебедєв;
 16. Леонід Пасічник;
 17. Олександр Піддубов;
 18. Наталя Поклонська;
 19. Віктор Пшонка;
 20. Дмитро Саламатін;
 21. Ігор Соркін;
 22. Дмитро Табачник;
 23. Микола Ткаченко;
 24. Микола Федорян;
 25. Микола Феськов;
 26. Олександр Черпіцький;
 27. Ольга Чічелімова.

За словами секретаря РНБО Олександра Данилова, у список потрапили, зокрема, люди, які порушили присяги і працюють в Росії або на тимчасово окупованих українських територіях.

Нагадаємо, під час цього ж засідання РНБО оголосили про санкції щодо 19 компаній зі сфери користування надрами.

Раніше повідомлялося, що 2 лютого президент України Володимир Зеленський за підсумками засідання РНБО ввів санкції на 5 років проти соратника Віктора Медведчука Тараса Козака та його компаній, які володіють телеканалами "ZIK", "112 Україна" і "NewsOne".

19 лютого РНБО рекомендувало Зеленському ввести санкції ще проти ряду компаній і 8 фізосіб осіб, серед яких — і сам Медведчук з його дружиною Оксаною Марченко.

За підсумками засідання РНБО 26 лютого за санкції РНБО потрапили колишній голова МВС Віталій Захарченко, екс-голова СБУ Олександр Якименко та ще 8 військовослужбовців. Їх позбавили всіх військових звань і державних нагород.

11 березня РНБО погодила "Стратегію деокупації Криму", прийняла рішення про націоналізацію "Мотор Січі" і доручила СБУ зайнятися вивченням "обставин", через які 27 квітня 2010 року тодішні народні депутати України проголосували за ратифікацію Харківських угод.