Загострення на Донбасі: ТКГ не домовилась повернутися до режиму тиші через Росію

ЗСУ, донбас, Україна, бойовики, обстріли
Фото: glas.ru

Представники РФ і ОРДЛО погодилися на компроміс, але причепилися до тексту спільної заяви.

На екстреному засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі не вдалося домовитися про дотримання режиму припинення вогню. Про це повідомляє пресслужба української делегації в ТКГ.

Як сказано в повідомленні, єдиним робочим питанням стало повернення до дотримання режиму тиші згідно з домовленостями, досягнутими 22 липня 2020 року. Спочатку сторони підтвердили, що готові припинити вогонь, і що не залишилося ніяких додаткових умов, однак РФ завадила прийняти остаточне рішення.

"Спільної заяви за фактом, яку запропонував координатор Підгрупи з безпеки Голова СММ ОБСЄ Посол пан Х.Чевік, і на користь прийняття якої висловилася українська сторона, не прийняли. Російська сторона зажадала внести додаткові корективи в текст підсумкової заяви, які, на нашу думку, повинні мати задум показати її в більш вигідному для неї світлі", — зазначила пресслужба.

Речник української делегації Олексій Арестович в інтервʼю "Інтерфакс-Україна" підкреслив, що представники РФ і ОРДЛО чіплялися до слів у тексті проекту, тому за 6 годин заяву так і не вдалося підписати. У той же час сторони заявили про готовність до компромісів з питання припинення вогню. На наступному засіданні ТКГ, яке заплановане на 14 квітня, вони обговорять додаткові заходи щодо контролю за дотриманням режиму тиші на Донбасі.

Раніше повідомлялося, що 7 квітня сторони збиралися обговорити забезпечення режиму тиші для ремонту насосної станції, яка була пошкоджена в результаті обстрілу бойовиків 6 квітня. Без води залишилися 49 населених пунктів, у тому числі Маріуполь і Волноваха.

З моменту минулого засідання 30 березня в результаті обстрілу позицій ЗСУ був поранений мирний житель Красногорівки Донецької області. Крім того, загинули три українських військові і ще чотири отримали бойові поранення і травми.

Нагадаємо: ініціатором зустрічі був голова української делегації Леонід Кравчук. Він звернувся до керівництва ОБСЄ підтримати ініціативу України щодо скликання зустрічі ТКГ для обговорення питань щодо відновлення режиму припинення вогню і повернення до виконання домовленостей, досягнутих 22 липня 2020 року. Планове засідання мало відбутися 14 квітня.

31 березня Росія відмовилася підтримати спільну заяву про повернення до режиму припинення вогню на Донбасі. Про це повідомила пресслужба української делегації в Тристоронній контактній групі. На початку засідання голова української делегації Леонід Кравчук запропонував забезпечити з 1 квітня дотримання режиму "тиші". Ініціативу підтримали в ОБСЄ і запропонували прийняти спільно узгоджену заяву ТКГ.

Раніше в Кремлі заявляли, що ситуація на Донбасі може посилитися в разі появи біля РФ військ США або НАТО.

При цьому останній тиждень постійно фіксують російські війська, які перекидають до кордону України або в окупований Крим.

4 квітня в окупованому Криму помітили скупчення російської бронетехніки. Також на півострів Росія перекидає псковських десантників, які воювали на Донбасі. А в район Воронежа росіяни перекидають танкову дивізію з Кемерово. Це за 300 кілометрів від Харкова.