Лідирують "Слуга народу" та ОПЗЖ — опитування Центру "Соціальний моніторинг"

Фото: ua.news

При цьому більшість респондентів вважають, що "Опозиційна платформа — За життя" пропонує найбільш продумані і реалістичні рішення для припинення військового конфлікту на Донбасі і встановлення миру

Якби вибори до Верховної Ради України відбулися найближчої неділі, то до парламенту пройшли б чотири політичні сили — "Слуга Народу", "Опозиційна платформа — За життя", "Європейська солідарність" та "Батьківщина". Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром "Соціальний моніторинг" з 24 по 30 березня 2021 року, передає 112.

Зокрема, політсили набрали б таку кількість голосів:

"Слуга народу" — 23,9%

"Опозиційна платформа — За життя" — 20,5%

"Європейська солідарність" — 16,1%

"ВО" Батьківщина "- 11,5%.

Варто зазначити, що в цьому випадку місця в парламенті розподіляться так:

"Слуга народу" — 145 мандатів,

"Опозиційна платформа — За життя" — 128 мандатів,

"Європейська солідарність" — 101 мандат,

"Батьківщина", — 78 мандатів.

Рейтинг інших політсил розподілився таким чином:

"Сила і честь" — 4,9%

"Українська стратегія Гройсмана" — 4,0%

"Партія Шарія" — 3,2%

"Радикальна партія Олега Ляшка" — 3,1%

"Громадянська позиція" — 2,3%

"ВО "Свобода" — 2%

"Голос" — 1,7%

"За майбутнє" — 0,9%

"Опозиційний блок" — 0,8%

"Народний фронт" — 0,8%

"Національний корпус" — 0,6%

"Об'єднання "Самопоміч" — 0,4%.

При цьому більшість респондентів вважають, що "Опозиційна платформа — За життя" пропонує найбільш продумані і реалістичні рішення для припинення військового конфлікту на Донбасі і встановлення миру, для економічного зростання і підвищення рівня життя населення України та відстоювала інтереси звичайних людей у боротьбі проти ухвалення закону про землю в початковій редакції, тому що бачила в цьому загрозу присвоєння національного ресурсу міжнародними корпораціями.

Також переважна більшість українців впевнені, що влада провалила питання вакцинації населення від COVID-19.

Так, 80,1% опитаних заявили, що влада не справляється з вакцинацією населення від COVID-19. 19,9% відповіли, що справляється.

При цьому 80,2% респондентів впевнені, що провал кампанії з вакцинації пов'язаний з непрофесіоналізмом української влади, політичними інтересами при виборі вакцини. 19,8% відповіли, що це викликано об'єктивними причинами — великою чергою на вакцини у світі, складністю проведення переговорів.

Опитування проводилося Центром "Соціальний моніторинг" з 24 по 30 березня 2021 року у 24-х областях України і Києві. Усього опитано 3000 респондентів. Стандартні відхилення становлять 1,10 — 1,83%. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондента.