Зеленський, Разумков і Порошенко вшанували пам'ять загиблих у Бабиному Яру (фото)

Володимир Зеленський, президент, Бабин Яр,
Володимир Зеленський

80 років тому, 29 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр почалися масові розстріли осіб єврейської національності.

Related video

Під час Другої світової війни німецькі війська, які захопили Київ 19 вересня 1941 року, використовували Бабин Яр як місце масових розстрілів.

За два дні (29 і 30 вересня 1941 року) в цьому яру були страчені 33 771 осіб єврейської національності (не включаючи дітей до 3 років, яких теж вбивали в ці два дні). Подальші розстріли євреїв у Бабиному Яру відбувалися 1, 2, 8 і 11 жовтня 1941 року.

У зв'язку з цією траурною датою, українські політики в середу, 29 вересня вшанували пам'ять жертв Голокосту.

Президент Володимир Зеленський переконаний у тому, що Бабин Яр — це два жахливих слова, які назавжди залишаться в минулому України.

"Ніколи знову — два важливих слова, які завжди будуть у нашому майбутньому. І трагедія Бабиного Яру, яка сталася в Україні 80 років тому, ніколи не повинна повторитися", — написав глава держави на своїй сторінці у Facebook.

Повідомлення Володимира Зеленського

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков зазначив, що біль від цієї трагедії досі відгукується в серцях багатьох людей.

"Ми не в змозі змінити хід історії, але ми повинні зробити все, щоб не допустити повторення тих страшних подій у майбутньому", — закликав політик.

Повідомлення Дмитра Разумкова

П'ятий президент України Петро Порошенко вважає, що моральним обов'язком українців є недопущення повторення злочинів проти людства і людяності.

"Будь-який режим, який ні в що не ставить права і свободи людини, несе в собі загрозу для самої людяності. Для цих режимів життя — ніщо, а люди — лише гвинтики в смертоносній машинерії диктаторів-параноїків", — пише лідер "Європейської солідарності" .

Повідомлення Петра Порошенка

Раніше Служба безпеки України опублікувала спогади киянки Надії Горбачової, яка жила під час війни неподалік від місця масової страти євреїв.

6 жовтня 2021 року минає 80-та річниця трагедії Бабиного Яру в Києві. Однак, це не єдине місце масового поховання жертв Голокосту в Україні. Фокус розповідав про шість місць масових розстрілів євреїв у нашій країні.