У Сінгапурі випробовують безпілотні автобуси за участі всіх охочих (відео)

Сінгапур, Безпілотний транспорт, безпілотний автобус, водії, Сінгапур
Фото: AFP | безпілотний автобус

Незвичайні автобуси поки курсуватимуть тільки в непікові години.

Related video

Безпілотні автобуси стануть частиною громадського транспорту в Сінгапурі. У місті вже почалися випробування, учасником яких може стати кожен охочий, заплативши 20 центів через спеціальний додаток.

Про це повідомляє AFP.

Сінгапур, Безпілотний транспорт, безпілотний автобус, водії, Сінгапур Fullscreen

Випробування автобусів без водіїв триватиме три місяці. Незвичайні автобуси поки курсуватимуть тільки в непікові години.

Водії автобусів також беруть участь у випробуваннях, але тільки для контролю над ситуацією. У разі, якщо система управління вийде з ладу, вони швидко сядуть за кермо.

23-річний студент Хор Цзин Цянь, який був одним з учасників випробування, розповів, що поїздка тривала майже 10 хвилин, була "зручною й легкою".

"Неприродно було бачити, як водій автобуса не керував, але я чув про подібні технології, бачив їх і раніше, тому вважаю, що це досить інноваційна річ і, безумовно, крок вперед", — сказав він.

Інші учасники випробувань розповіли, що автобус рухався не надто швидко і плавно здійснював повороти. Усі відчували, що начебто перебували в звичайному автобусі.

У Сінгапурі вже випробовували безпілотний транспорт — у 2015 автомобіль без водія здійснював прибирання доріг.

Нагадаємо, в австралійському Сіднеї відкрили 36-кілометрову гілку метро, по якій ходять безпілотні поїзди, побудовані французькою компанією Alstom.