Краплі дощу можуть допомогти у пошуку потенційно населених планет, — вчені

дощ, краплі, населені планети, інопланетне життя, екзопланети, Сонячна система
Фото: дождь

Дослідники намагаються зрозуміти, як поводяться окремі краплі, щоб розібратися у складних кліматичних умовах інших планет.

Вчені з Гарварду виявили, що краплі дощу дивно схожі один на одного навіть на таких кардинально різних планетах, як Земля і Юпітер. Про це повідомляє Phys.org.

Розуміння поведінки крапель дощу на інших планетах є ключем не тільки до стародавнього клімату на таких планетах, як Марс. Також це допоможе визначити потенційно придатні для життя планети за межами нашої сонячної системи.

"Життєвий цикл хмар справді важливий, коли ми говоримо про населеність планет. Але хмари і опади справді складні для докладного моделювання. Ми шукаємо простіші способи зрозуміти, як розвиваються хмари, і перший крок — чи випаровуються хмарні краплі в атмосфері, чи випадають на поверхню у вигляді дощу", — говорить провідний автор статті Кейтлін Лофтус.

"Скромна крапля дощу є життєво важливим компонентом циклу випадання опадів на всіх планетах. Якщо ми зрозуміємо, як поводяться окремі краплі дощу, то зможемо зрозуміти кількість опадів у складних кліматичних моделях", — зазначає старший автор статті з Гарвардської школи інженерних і прикладних наук ім. Джона А. Полсона Робін Вордсворт.

Важливим аспектом поведінки крапель дощу, є те, чи потрапляє крапля дощу на поверхню планети. У цьому питанні розмір має велике значення. Занадто велика крапля, швидше за все, розсіється через недостатній поверхневий натяг, незалежно від того, складатиметься вона з води, метану або розплавленого заліза, як на екзопланеті WASP-76b. Занадто маленька крапля випарується, перш ніж впаде на поверхню.

Команда вчених визначила "золоту середину" для крапель дощу, куди увійшли її форма, швидкість падіння і випаровування. Дослідники дійшли висновку, що у широкому діапазоні планетних умов математика падіння крапель дощу означає, що всього лише невелика частина крапель у хмарі зможе досягти поверхні.

"Ми можемо використовувати це, щоб моделювати хмарні цикли на екзопланетах. Розуміння процесу є ключем до визначення населеності екзопланет. У довгостроковій перспективі дані також можуть допомогти нам глибше зрозуміти клімат самої Землі", — підсумували вчені.