Чотирилапі психотерапевти. Собаки здатні знижувати стрес у людей на 6 тижнів і довше

собака, люди, ласка, пет-терапія, фото
Фото: DogExpress

Експерти порівняли пет-терапію з традиційними підходами і з'ясували, що вона має набагато кращі результати.

Нове дослідження вчених, опубліковане в AERA Open, з'ясувало, що час, проведений із собаками-терапевтами, допомагає студентам коледжу, які перебувають в стані стресу, думати і планувати свої справи чіткіше, а ефект може тривати до шести тижнів, пише IFLS.

Колись університети відраховували студентів, які відчувають стрес, нібито через те, що вони не мали достатньої витривалості, щоб стати успішними випускниками, але, на щастя, часи змінилися.

Програми зі зниження стресу стали звичайним явищем. Вони пропонують проводити час із тваринами-терапевтами, заснованими майже в 1 000 американських університетських містечках.

Докторка Патрісія Пендрі з Університету штату Вашингтон раніше підтверджувала, що всього 10 хвилин ласки собак і кішок можуть істотно знизити рівень стресу, і мала намір побачити, наскільки добре це працює порівняно з більш традиційними підходами.

Докторка Пендрі та її колеги перевірили виконавчу функцію 309 студентів університету, яка охоплює когнітивні навички, необхідні для успіху в коледжі, враховуючи організацію, концентрацію і планування.

Суб'єктів експерименту також оцінювали на предмет ймовірності того, що стрес може привести до їх вибування з курсу, причому понад третина з них вважалися підданими такому ризику.

У світлі минулих досліджень Пендрі (і повсякденного досвіду) не дивно, що ті, хто проводив час із собаками, були спокійнішими і краще справлялися з тестами незабаром після пет-терапії.

Однак, як повідомляють Пендрі та її колеги, їх висновки пішли набагато далі. Дослідження тривало протягом трьох років і вивчало, як довго зберігаються переваги годинних щотижневих сеансів.

Після завершення чотиритижневої програми учасники все ще демонстрували помітні поліпшення в цих когнітивних навичках аж до шести тижнів потому.

Студенти, які добровільно брали участь в дослідженні, були випадковим чином розподілені на 3 групи. У першій — студенти для терапії стресу спілкувалися на семінарах із професійним психологом, у другій — проводили час із собаками, а в третій — поєднували обидва варіанти.

На семінарах навчалися таким навичкам, як медитація, розслаблення та уникнення негативних діалогів із самим собою. Терапія з тваринами враховувала заняття в групах із чотирьох або п'яти осіб, які грають із собаками-терапевтами під наглядом навчених дресирувальників, а також обговорювалися індивідуальні чинники стресу кожного учасника.

Мало того, що, ті люди, які брали участь тільки в пет-терапії, повідомляли про менший стрес і краще справлялися з показниками виконавчої функції, так ще ці відмінності можна було побачити протягом шести тижнів.

Традиційний підхід давав невеликі переваги, а от покращення ясності мислення було істотним і тривалим для тих, хто проводив час із тваринами-терапевтами.

"Результати нас здивували. Ми бачили, що студенти, які були найбільше схильні до ризику, зрештою домоглися найбільших поліпшень у виконавчих функціях, коли вони взаємодіяли з тваринами. Неможливо вивчити математику, просто розслабившись. Однак коли справа стосується здатності вчитися, займатися, концентруватися і проходити тест, то наявність тваринного аспекту діє дуже потужно. Спокій корисний для навчання, особливо для тих, хто бореться зі стресом", — зазначила Пендрі.

Важливо зазначити, що група вибірки складалася здебільшого з білих жінок, які ще не отримали вчений ступінь, що може вплинути на те, наскільки широко результати дослідження можуть бути узагальнені.

Проте, це дослідження додає нові докази того, що, хоча анімотерапія і не замінює лікування для тих, хто пережив травму, вона може забезпечити комфорт і принести користь тим, хто знаходиться під тиском, знімаючи стрес і тривогу.