70% випадків появи діабету 2 типу пов'язані з вибором продуктів харчування: що з'ясували вчені

картопля фрі, харчування, неправильне харчування
Фото: Getty Images | 70% випадків появи діабету 2 типу пов'язані з вибором продуктів харчування

Нове дослідження виявило зв'язок між неправильним харчуванням та мільйонами випадків появи діабету 2 типу у всьому світі.

Related video

Згідно з дослідженням, проведеним вченими з Університету Тафтса, США, неправильне харчування стало важливим фактором розвитку хвороби у понад 14 млн людей у всьому світі. Це 70% всіх виявлених випадків діабету 2 типу, пише SciTechDaily.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Вчені визначили 3 фактори харчування, які вплинули на зростання захворюваності на діабет 2 типу в усьому світі: недостатнє споживання цільного зерна, надлишок рафінованого рису та пшениці й надмірне споживання обробленого м'яса. Такі фактори, як вживання занадто великої кількості фруктового соку та недостатнє вживання овочів, горіхів чи насіння, мали менший вплив на нові випадки появи хвороби.

Вчені проаналізували дані про випадки появи діабету 2 типу у 184 країнах світу за останні 30 років. І виявилось, що вибір продуктів харчування значно впливає на появу хвороби.

Аналіз показав, що неправильне харчування є причиною більшої кількості випадків захворювання на діабет 2 типу в чоловіків порівняно з жінками, у молодих людей порівняно з літніми, а також у міських жителів порівняно з сільськими жителями.

На регіональному рівні у Центральній, Східній Європі та Центральній Азії, де люди часто вживають багато переробленого м'яса та картоплі, зареєстровано найбільшу кількість випадків діабету 2 типу, пов'язаних із харчуванням. Такі ж високі показники були зафіксовані у країнах Південної Америки та Карибського басейну, що пов'язано з високим споживанням солодких напоїв, обробленого м'яса та низьким споживанням цільного зерна.

Найменше харчування мало негативний вплив на появу діабету 2 типу в Південній Азії та країнах Африки на південь від Сахари. Хоча в останньому регіоні було зафіксовано найбільше зростання захворюваності на діабет 2 типу.

Автори дослідження вказують на те, що фактори харчування і далі негативно влитимуть на здоров'я людей і неправильне харчування в цілому збільшить зростання випадків появи хвороби. Тому вчені вважають, що урядам країн світу потрібно приділяти більшу увагу цьому аспекту проблеми для покращення ситуації. Тобто потрібно популяризувати здорове харчування, вважають вчені.

Фокус уже писав про те, що вчені назвали п'ять способів, як відрізнити нормальне погіршення пам'яті з віком від деменції. Зміна у зорі, настрої та прийнятті рішень є загальними ознаками цього небезпечного захворювання мозку.

Також Фокус писав про те, що генна терапія відновить зір, втрачений через тяжке дегенеративне захворювання. Дослідники створили новий метод, який допоможе частково відновити зір людям зі спадковими порушеннями зору.

Важливо! Ця стаття заснована на останніх наукових та медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.