Долгушевський: Молчанова та Туменас не зможуть захопити ринок "Столичний", закон на нашому боці

Претензії "Спецбуд-Моноліту" на павільйон А6 незаконні, оскільки ринок виконав всі свої зобов'язання перед кредиторами і повністю погасив борг, заявив заступник директора ринку.

Related video

Антирейдерська комісія при Міністерстві юстиції України поставила крапку в питанні претензій компанії "Спецбуд-Моноліт", яку пов'язують із забудовниками Владою Молчановою і Раймондасом Туменасом до ринку "Столичний". Про це в інтерв'ю "Обозревателю" розповів заступник директора ринку "Столичний" по роботі з орендарями Дмитро Долгушевський. Він підкреслив, що комісія дійшла висновку, що ініційоване представниками цієї компанії внесення змін до реєстру права власності на один з павільйонів ринку і наступна "перепродаж" цього об'єкта — незаконні. Зокрема, через те, що на цю нерухомість в рамках судового спору між "Спецбуд-Монолітом" і ринком "Столичний" було накладено судові обтяження. До вирішення справи по суті з ним заборонено було робити будь-які дії.

Fullscreen

Долгушевський, коментуючи рішення комісії, нагадав, що у 2015 році три приватні компанії — "Спецбуд-Моноліт", яку асоціюють з Владою Молчановою, "Аренпі Груп" і "Шувар" надали ринку "Столичний" фінансову допомогу для того, щоб нібито закрити кредитну лінію перед банком, який на той момент вже був банкрутом. Однак, за словами Долгушевського, мажоритарний власник взагалі не знав про цю ситуацію, як і про наявність боргу.

"Ця нібито фінансова допомога була оформлена договором цільової позики підприємству "Ринок сільськогосподарської продукції "Столичний" у розмірі 42 мільйонів гривень. Водночас у цьому договорі було чітко прописано, що ця позика — безвідсоткова... Від "Спецбуд-Моноліту" ринок отримав 21 млн. Грн, від "Шувару" — 10,5 млн грн, ще 10,5 млн — від "Аренбі Груп". І ринок справно повертав отримані кошти міноритарним акціонерам аж до грудня 2019 року, коли кредит був повністю погашений. Тоді з'ясувалося, що "безвідсотковий" кредит виявився не таким вже й безвідсотковим. Частину виплачених ринком грошей кредитори вивели в рахунок сплати відсотків. Ставка по "безвідсотковому" договору позики склала 24%. Таким чином, за період з грудня 2015 по жовтень 2019 року компанія "Спецбуд-Моноліт", наприклад, віддавши 21 мільйон, отримала 25 млн 728 тис 347 грн. Тобто майже на 5 млн грн більше... І зараз "Спецбуд-Моноліт" ще й намагається за рахунок цього нібито не погашеного боргу визнати за собою право власності на павільйон "Овочі-Фрукти", — зазначив заступник директора "Столичного".

Fullscreen

Він зазначив, що претензії "Спецбуд-Моноліту" на павільйон А6 незаконні, оскільки ринок виконав всі свої зобов'язання перед кредиторами і повністю погасив борг.

"І коли пані Молчанова дає інтерв'ю і заявляє, що до 2019 року вона не мала ніякого відношення до ринку — це, м'яко кажучи, неправда. Є відеозаписи її участі в комісіях з аудиторських перевірок підприємства. Є підписані нею документи. Є документи з підписом її представника Павла Герцога. Тому заперечувати свою участь у всіх цих махінаціях з її боку нерозумно. Так само як і говорити, що вона почала мати стосунок до ринку лише з 2019 року", — додав заступник директора "Столичного".

Долгушевський високо оцінив шанси "Столичного" на перемогу у всіх судових інстанціях і уточнив, що юристи ринку готують зустрічні позови, що стосуються як притягнення до відповідальності Молчанової за поширення недостовірної інформації, так і матеріальної компенсації.