У МОЗ попередили про високу загрозу поширення поліомієліту

МОЗ, поліомієліт, загроза, поширення, вакцинація,
Фото: picspedia.ru | Вакцинація від поліомієліту

Це важке захворювання здатне вразити центральну нервову систему, нерідкі летальні випадки.

У зв'язку з недостатнім рівнем охоплення вакцинацією від поліомієліту в Україні існує ризик спалаху захворювання.

Як повідомляє у Facebook Центр громадського здоров'я МОЗ, у Таджикистані зафіксовані випадки гострого в'ялого паралічу в дітей, які були інфіковані дериватом вакцинного поліовірусу типу 2 (cVDPV2), що циркулює.

Ці випадки Всесвітня організація охорони здоров'я розцінює як надзвичайну ситуацію другого рівня складності.

Також відомо про випадки поширення дикого поліовірусу з Пакистану до Афганістану. Крім того, є ризик передавання інфекції в разі потрапляння дикого поліовірусу або появи дериваційного вакцинного поліовірусу.

У МОЗ зазначають, що в таких умовах дуже важливо підтримувати широке охоплення населення щепленнями від поліомієліту, які є єдиним надійним способом запобігти поліомієліту.

У відомстві нагадали, що найбільш вразливі до цього тяжкого захворювання діти до п'яти років. Перше щеплення діти отримують в перші місяці життя, а щоб сформувати імунітет до поліомієліту до кінця життя, необхідно шість доз вакцини.

Поліовірус поширюється через слину або фекалії, найчастіше — через брудні руки, заражену воду або їжу. Захворювання характеризується ураженням центральної нервової системи, паралічами, може призвести до летального результату.

У МОЗ наголосили на тому, що єдина можливість вберегтися від поліомієліту — це вакцинація.

повідомлення МОЗ

Нагадаємо, про те, що українцям загрожує дифтерія та поліомієліт, Віктор Ляшко попереджав ще в 2012 році. На той час він обіймав посаду начальника відділу організації держсанепідемнагляду Державної санепідемслужби України.

"За тим же поліомієлітом у нас вже протягом трьох років вакцинація не досягає 50%. А щоб виробити імунітет, щоб захистити державу, має провакцинуватися не менше 98% населення", — попереджав він.

Що стосується коронавірусної інфекції, МОЗ вважає, що до кінця поточного року вакцину від коронавірусу отримає 70% дорослого населення України.

Також у відомстві назвали склад вакцин від коронавірусу, що застосовуються в Україні. За словами чиновників, вакцини можуть викликати алергічну реакцію, тому потрібно знати, з чого вони складаються.