Україна повинна бути готова до індійського штаму коронавірусу, — Степанов

степанов, максим степанов, мінохоронздоров'я, міністр
Фото: Рівне 1 | Максим Степанов

Небезпечну мутацію, стверджує глава МОЗ, вже виявили в сусідніх країнах.

Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що незабаром в Україні з'явиться індійський штам коронавірусу. Про це він повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Ми можемо говорити, що він точно буде. І це реальність, і потрібно говорити правду", — стверджує міністр.

За його словами, інфекція вже зафіксована в сусідніх країнах: в Чехії, Польщі та Румунії.

"І тому зрозуміло, що у підсумку він з'явиться і в Україні — як це було з британським штамом або з південноафриканським", — говорить глава МОЗ.

Степанов розповів, що ця мутація коронавірусу відрізняється високою заразністю.

"Індійський штам досить важкий, він досить агресивний, більш контагіозний, досить складна клінічна картина з ураженням різних органів, зокрема і шлунка, нирок", — повідомив він, зазначивши, що штам вражає молоде населення.

За словами міністра, які ще можуть відбутися мутації коронавірусу — невідомо.

"Ми повинні готуватися до гірших варіантів, щоб мати можливість захищатися", — заявив міністр.

Індійський штам відрізняється від інших наявністю відразу двох (за деякими даними — навіть трьох) мутацій, з якими людському імунітету дуже складно боротися.

Фокус писав, чому саме небезпечний індійський штам COVID-19 (B.1.618), який також прозвали штамом подвійної мутації. Новий варіант включає в себе й інші відомі штами: британський, південноафриканський, каліфорнійський і бразильський.

Нагадаємо, в Одеській області медики помітили поширення невідомого штаму COVID-19. Щоб точно визначити тип коронавірусу, який вперше виявили у жителів Одеської області, зразки необхідно відправити в київську референс-лабораторію. Медики підозрюють, що виявили так званий індійський штам, через який в Індії почався потужна спалах захворюваності.

Раніше у ВООЗ заявили, що індійський штам коронавірусу може бути стійкий до антитіл. Це означає, що людина, яка вже перехворіла, ризикує заразитися повторно.