Розслідувачі показали військовий табір під кордоном з Україною із супутника (фото)

скупчення військ на кордоні з Україною, військовий табір під Україна
Фото: Twitter | Christiaan Triebert | Військовий табір у Воронезькій області

Conflict Inelligence Team змогли встановити, що під Воронеж стягують війська з двох військових округів, а серед озброєння помічені РСЗВ "Ураган", ТОС "Буратіно" і танки.

Російська армія зводить за 330 км від Харкова табір з великою кількістю військової техніки, яку звозять мінімум з двох напрямків. Про це повідомляє Conflict Intelligance Team, розслідувачі спеціалізуються на військових конфліктах в Україні, Сирії і протестах у Білорусі.

За даними групи, скупчення військ на кордоні з Україною наразі перед собою безпрецедентне, а накопичення військ у місті, яке не межує з окупованими районами Донецької і Луганської області може говорити про їхній наступальний характер.

Проаналізувавши ряд відеороликів, команда розслідувачів дійшла висновку, що військову базу споруджують у південній частині Воронежа і, можливо, в Острогозьку, що за 150 км від кордону з Україною. Значна частина техніки, яку вдалося ідентифікувати, належить Центральному військовому округу. Вдалося зафіксувати три військових коди 76, 87 і 50, перші два належать Центральному військовому округу, а 50 — Західному військовому округу, куди входить Воронеж.

техніка рф під Воронежем
Належність військової техніки РФ
Фото: Conflict Intelligance Team

Проаналізувавши ряд інших відео і порівнявши їх з Google-картами, їм вдалося встановити, що ешелони техніки були вивантажені зі станції Маслівка під Воронежем.

перекидання російських військ
Станція "Маслівка".
Фото: Conflict Intelligance Team

На відео, де зображена колона РСЗВ "Ураган", вона цілком ймовірно належить 120-й артилерійській бригаді з Кемерово. Про її перекидання разом з танками була новина раніше.

Але що більш важливо, розслідувачам вдалося виявити намети з польовими госпіталями. У Берізці, що на південь від Воронежа, імовірно, розташований військовий полігон "Погоново". Розслідувачі вважають, що туди стягують техніку не тільки зі станції "Маслівка", але і зі станції "Тресвятська".

Зазначимо, що про підготовку бойових дій найяскравіше говорить саме перекидання санітарних частин і розгортання госпіталів. Фокус раніше писав, чого чекати і до чого готуватися від загострення ситуації на Донбасі, там більш детально про те, що може свідчити про підготовку до наступу.

стягування військ
Табір РФ
Фото: Conflict Intelligance Team

Журналіст New York Times Крістіан Тріберт у Твіттері також опублікував фото із супутників, на яких видно військовий табір з технікою і наметами.

Нагадаємо, що російські збройні сили демонструють уже другий тиждень активність на кордоні з Україною і в окупованому Криму.

Учора, 7 квітня, помітили колону військових вантажівок і броньовиків "Тигр" в Острогозьку, що на південь від Воронежа. Також там була зафіксована вогнеметна установка "Буратіно".

4 квітня в окупованому Криму помітили скупчення російської бронетехніки. Також на півострів Росія перекидає псковських десантників, які воювали на Донбасі.

На фоні загострення ситуації Володимир Зеленський відправився на передові позиції ЗСУ на Донбасі, а українська делегація зібрала екстрене засідання в ТКГ.