"Ціну на газ знизять до 6,99 грн за кубометр тільки тимчасово", — міністр Олег Немчінов

Споживчий газ, ціна газу, природний газ, блакитне паливо
Фото: socportal.info | газ

Немчінов повідомив, що після закінчення опалювального сезону ціни на газ планують повернути до ринкових.

Related video

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що ціну на газ в Україні до 6,99 грн за кубометр планують знизити лише тимчасово, до кінця опалювального сезону. Після цього, за словами чиновника, вартість на "блакитне паливо" повернеться до ринкових показниках.

"6,99 грн — це об'єктивно найнижча ціна на ринку. Ми комунікували, що "Нафтогаз" може поставляти газ за ціною менше 5 грн при підписанні річного контракту. Основна проблема в тому, що підприємства афільовані з одним з олігархів, підняли ціни майже вдвічі ", — розповів Немчінов.

За словами міністра, Кабмін продовжує бути прихильником відкритого ринку газу. Немчінов вважає, що така модель роботи повинна підтримати українців.

"Кабмін залишається прихильником відкритого ринку газу, ми вважаємо, що це просто тимчасовий період. Він дасть можливість також, як ми підтримали підприємців, медиків, креативну індустрію, підтримати громадян", — повідомив міністр.

Відзначимо, згідно з повідомленнями в ЗМІ, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що з січня тарифи на газ не подешевшають. За його словами, зниження цін вже в поточному місяці неможливе, оскільки "постачальники вже витратилися".

Нагадаємо, що з початку року в Україні зросла ціна на розподіл газу для населення. Перед Новим роком компанія "Нафтогаз" підвищила вартість газу на 14%. Через підвищення тарифів в українських містах почалися масові протести. Антимонопольний комітет України перевірить зрослі тарифи і зобов'яже НКРЕКУ виправити ситуацію.

За словами нардепа Качури, один з можливих варіантів вирішення кризи, міг стати "Нафтогаз". Компанію планували зробити єдиним постачальником газу.

Шмигаль пообіцяв ввести держрегулювання ціни на газ до вартості 6,99 грн за кубометр. За словами прем'єр-міністра, частина споживачів завдяки цьому зможе економити до 30%.

Акції українців проти підвищення тарифів продовжилися і 14 січня.