Стінгу виповнилося 70 років: ТОП-5 кращих пісень легендарного рок-музиканта (відео)

70-річчя Стінга, найпопулярніші пісні Стінга, Стінг
Фото: The Sun | Стінг почав музичну кар'єру 48 років тому в групі The Police

Британський рок-виконавець за 48 років музичної кар'єри 17 разів номінувався на премію "Ґреммі", став володарем "Золотого глобуса", премії "Еммі" і чотириразовим номінантом на "Оскар" в категорії "Краща пісня".

Related video

Відомому рок-музиканту і акторові Стингу (Гордону Метью Томасу Самнеру) виповнилося 70 років. Фокус зібрав факти з біографії легендарного музиканта і п'ятірку найпопулярніших пісень в YouTube.

біографія Стінга

Гордон Меттью Томас Самнер народився в 1951 році в Ньюкасл-апон-Тайн. Його батько працював монтажником, а мама підробляла медсестрою і перукарем. У неї була музична освіта, що і дозволило виявити талант у Гордона.

Музична кар'єра Стінга почалася в 1977 році, коли він разом з барабанщиком Стюартом Коуплендом і гітаристом Енді Саммерсом створив групу The Police. Прізвисько Стінг (з англійської — "жало") одержав через свою любов до чорно-жовтого в смужку светра, який нагадував учасникам групи чи бджолу, чи то осу.

70 років Стінгу Fullscreen
За свою кар'єру Стінг 17 разів номінувався на премію "Гремі".

Група The Police, яка була однією з найбільш новаторських в 1970-1980-і роки, здобула світову популярність. Музиканти грали в жанрі попроку та постпанку і стали одними з найбільш яскравих представників британського року нової хвилі. П'ять альбомів The Police увійшли в золотий фонд рок-музики ... Однак на піку популярності Стінг вирішив, що вже досяг з групою максимуму можливого — і покинув її заради сольної кар'єри в 1984 році.

2 жовтня Стингу виповнилося 70 років

З 1985 року починає виступати як самостійний музикант. І перший же його альбом — "Dream of the Blue Turtles" — став платиновим. В альбом увійшов і знаменитий сингл "Russians", присвячений Холодної війни.

Sting — Russians (Official Music Video)

Всього за час сольної кар'єри Стінг випустив 13 студійних альбомів, новий альбом The Bridge буде в жанрі попрок — реліз призначений на 19 листопада 2021 року.

Важливо
Золотий ювілей Queen. 50 років головній арт-роковій групі в історії

За свою кар'єру Стінг 17 разів номінувався на премію "Гремі", став володарем "Золотого глобуса", премії "Еммі" і чотириразовим номінантом на "Оскар" в категорії "Краща пісня".

ТОП-5 найпопулярніших пісень Стінга і The Police

Пісня групи The Police — Every Breath You Take — 887 млн переглядів на YouTube і 989 млн прослуховувань на Spotify.

The Police — Every Breath You Take

На другому місці за кількістю переглядів на YouTube знаходиться пісня Shape of My Heart, яка має 294 млн переглядів. У Spotify композиція набрала 177 млн прослуховувань.

Sting — Shape of My Heart

Третьою найпопулярнішою піснею на Youtube у Стінга стала Desert Rose — 267 млн переглядів. У Spotify — 75 млн прослуховувань.

Sting — Desert Rose

Пісня Englishman in New York розташувалася на 4 місці з 233 млн переглядів на YouTube і 199 млн в Spotify.

Sting — Englishman in New York

Замикає п'ятірку найпопулярніших пісень Стінга Roxanne групи The Police. Трек має 117 млн переглядів на Youtube і 368 млн прослуховувань в Spotify.

Нагадаємо, у квітні Стінг купив пентхаус в Нью-Йорку з видом на Центральний парк. Квартира обійшлася йому в $65,7 млн.