Гордон назвав нову дату прем'єри фільму-розслідування Bellingcat про "вагнерівців"

гордон, дмитрий городон, ПВК вагнер, розслідування, bellingcat
Фото: liga.net

За словами журналіста, вихід фільму перенесений через приїзд розслідувача Христо Грозєва до Києва.

Журналіст Дмитро Гордон заявив, що вихід фільму розслідувачів Bellingcat про операції щодо ПВК "Вагнер" вийде 5 квітня. Про це повідомляє видання "ГОРДОН".

"За моїми даними, 15 березня мав з'явитися цей фільм. Одразу скажу, що цей фільм з'явиться 5 квітня, плюс-мінус кілька днів", — сказав він.

За його словами, вихід фільму перенесений через приїзд розслідувача Христо Грозєва до Києва. Нібито йому подзвонили з Офісу президента й запросили в Україну, пообіцявши йому охорону.

"Христо Грозєву подзвонили з Офісу президента й запросили його в Україну, пообіцявши йому охорону та пообіцявши йому тут надати низку людей, які нібито причетні до спецоперації із затримання вагнерівців і дадуть свою точку зору, викладуть свою думку. І Христо Грозєв прилетів в Україну. Тому фільм не вийшов 15 числа, тому що він прилетів сюди, де розраховував зняти співробітників Офісу президента й інших людей", — розповів журналіст.

При цьому, за словами Гордона, йому не вдалося зустрітися з представниками Офісу президента. Крім того, Грозєву вдалося зняти в Києві кілька інтерв'ю.

Нагадаємо, 29 липня під Мінськом була затримана група найманців із 33 осіб, які причетні до російської ПВК "Вагнер". Пізніше з'ясувалося, що частина з них брала участь у збройному конфлікті на Донбасі.

Вже 14 серпня Генпрокуратура РФ заявила, що затримані були передані російським фахівцям білоруськими силовиками. Пізніше "вагнерівці" розповіли про своє затримання російським ЗМІ.

В Офісі президента неодноразово заявляли, що інформація про нібито спецоперацію щодо "вагнерівців", яка зірвалася, є вигадкою.

У грудні 2020 року міжнародна організація Bellingcat заявила, що веде розслідування щодо нібито зриву спецоперації українських спецслужб із захоплення найманців російської ПВК "Вагнер" і планує зняти про це документальний фільм.

10 березня нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко повідомив, що знімальна група розслідувачів Bellingcat нібито приїхала до Києва. У той же день журналіст Дмитро Гордон оголосив, що 15 березня мав вийти фільм-розслідування Bellingcat про спецоперацію із затримання бойовиків ПВК "Вагнер", але його перенесли нібито через зйомки співробітників Офісу президента. Зі свого боку, в Офісі президента спростували інформацію про те, що розслідувачі приїжджали до них.

Євген Шевченко, відомий як "позаштатний агент НАБУ", дав інтерв'ю журналістам міжнародного видання Bellingcat у справі "вагнерівців". Крім того, журналіст Юрій Бутусов повідомив, що інтерв'ю Грозєву дали два високопоставлені співробітники Головного управління розвідки Міністерства оборони.