"80 тисяч військових". У ГУР заявили про найбільше скупчення військ РФ на кордоні з Україною з 2015-го

Ситуація на донбасі, загострення на донбасі, росія стагівает війська, війська на кордоні
Фото: delo.ua | Російські війська

В одному з військових таборів на кордоні з Україною нібито близько 500 одиниць військової техніки.

Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони нашої країни заявило про те, що Росія значно збільшила кількість військ на кордоні з Україною. Розвідник Вадим Скібіцький в ефірі програми "PRO Військо" підкреслив, що такого скупчення військових і техніки біля України не було з 2014-2015 років.

"На сьогодні одна з військових загроз полягає в нарощуванні угрупування російських військ біля державних кордонів України. Саме через це ми вважаємо, що є підвищення рівня цієї загрози", — сказав Скібіцький.

Він підкреслив, що подібні переміщення російських військ у 2014-2015 роках закінчилися підтримкою бойовиків на Донбасі і безпосередньо військовою агресією РФ проти України.

Крім того, за словами Скібіцького, Росія подбала про свої війська на кордоні з Україною, у результаті чого їхня чисельність зросла. Це, розповів він, також є загрозою для нашої країни.

Розвідник про ситуацію на Донбасі і на кордоні України та РФ

11 квітня Юлія Мендель, прессекретар президента Володимира Зеленського, у передачі "Погляд з Банкової", яка виходить в ефірі на телеканалі "Дім", заявила, що близько східного кордону України і в окупованому Криму Росія нібито сконцентрувала близько 80 тис. військових.

"Увесь світ сьогодні говорить про скупчення російських військ біля українського кордону. Уздовж східного кордону вже сконцентровано 40 тис. російських військових, стільки ж в окупованому Криму", — зазначила вона.

Мендель також нагадала, що подібна ситуація спостерігалася у 2014 році, що закінчилося наступом Росії. У той же час вона підкреслила, що Україна не планує наступ на окуповані території Донбасу. За її словами, Зеленський переконаний у тому, що до миру необхідно йти тільки через переговори.

"Саме тому ми добиваємося переговорів Нормандського формату і будемо рухатися до миру всіма можливими дипломатичними способами", — сказала Мендель.

Мендель про ситуацію на Донбасі і біля кордону України

У той же час головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) Руслан Хомчак в інтерв'ю виданню CNN, яке опублікували 12 квітня, заявив, що на кордоні з Україною і в окупованому Криму РФ зібрала нібито близько 50 тис. військових. Також, за його словами, на території ОРДЛО є не менше 35 тис. підтримуваних Росією озброєних бойовиків.

12 квітня журналісти видання SkyNews побували в одному з російських військових таборів, який розташований під Воронежем (приблизно 400 км до Луганська і 330 км до Харкова), і виявили, що тільки там є близько 500 одиниць військової техніки. Репортери зазначають, що база розтяглася десь на 2 кілометри.

8 квітня розслідувачі з Conflict Intelligance Team повідомляли, що в цьому таборі є РСЗВ "Ураган", ТОС "Буратіно" та інші зразки військової техніки. 7 квітня помітили колону військових вантажівок і броневиків "Тигр" в Острогозьку, що на південь від Воронежа. Також там була зафіксована вогнеметна установка "Буратіно".

7 квітня Колону БТРів побачили спершу в Ростові, а потім, ймовірно, у Криму.

9 квітня помітили велику колону техніки та артилерії на кордоні з Україною. Вона пересувалася по кримському мосту. Перший раз перекидання САУ "Мста-С" помітили ще 31 березня.

Через загострення, яке почалося після смерті 4 бійців ЗСУ, Володимир Зеленський запросив переговори з Путіним, але відповіді поки немає.