Чому інопланетяни не виходять на контакт: учені висунули нову теорію

прибулець, мис, небо, зірки, фото
Фото: Apostoli Rossella

Експерти припустили, що вони можуть перебувати в пастці на своїй рідній планеті, не маючи можливості коли-небудь покинути її атмосферу.

Дослідники давно задаються питанням про те, чому ми ніколи не отримували ніякої інформації про інопланетні цивілізації, навіть незважаючи на високу ймовірність існування життя в неймовірно масивному Всесвіті, пише IFLS.

Пояснення варіюються від малоймовірних (інопланетян узагалі не існує) до страхітливих (гамма-сплески, які знищують цивілізації, надто часті, щоб дозволити складному життю розвиватися і вступати в контакт з іншими світами).

Нова теорія запропонувала ще одну можливість того, чому інопланетяни, можливо, ніколи не досліджували космос, не кажучи вже про галактики. Вони можуть перебувати в пастці на своїй рідній планеті, не маючи можливості коли-небудь покинути її атмосферу.

Щоб залишити нашу власну планету, нам потрібно рухатися зі швидкістю близько 11 км/с або 40 270 км/г. Це наша швидкість звільнення. Тому, щоб змусити що-небудь покинути планету, потрібна величезна кількість палива, не кажучи вже про істотно корисне навантаження. Для прикладу варто поглянути на будь-який запуск ракети, щоб побачити, як багато палива доводиться використовувати.

запуск ракети, небо, фото, паливо, SpaceX
Ракета SpaceX Falcon 9 запускає одинадцяту партію інтернет-супутників Starlink зі станції ВВС на мисі Канаверал, Флорида.
Фото: SpaceX

Ця нова теорія, доступна на безкоштовному архіві електронних публікацій Arxiv, передбачає, що інопланетяни, які зіткнулися з більш сильною гравітацією, ніж ми, можливо, взагалі не зможуть покинути свою планету через величезну силу тяжіння, яку їм доведеться генерувати, щоб цього досягти. Тобто, якщо в планети сильна гравітація, не всім ракетам вистачить тяжіння, щоб підняти корабель у небо. Це просто за межами можливості.

Дослідження, проведене Майклом Хіппке, ученим з обсерваторії Зоннеберг у Німеччині, передбачає, що запуски ракет у міру збільшення сили тяжіння стають усе більш дорогими з точки зору палива. Хімічні ракети не зможуть доставляти прибульців у космос, оскільки їм буде потрібна величезна кількість ракетного палива, еквівалентного масі найбільшої єгипетської піраміди.

"Щоб покинути планету, більш потужним скелястим світам потрібні були б інші засоби, наприклад, ядерні двигуни", — пояснив Хіппке.

Однак це не тільки створить проблеми для інопланетян з точки зору покидання їхньої рідної планети і досліджень, але і може означати, що вони не зможуть розвиватися технологічно, як ми.

"На більш масивних планетах космічні польоти будуть у рази дорожчими. Цивілізації з цих планет не здійснюють місії на Місяць, та й навряд чи в них є супутникове телебачення або космічний телескоп Хаббл", — зазначає Хіппке.

Без цих можливостей, а також без глобального супутникового зв'язку або космічних телескопів, які допомагають виявляти інші планети, позаземні цивілізації не зможуть досягти стадії, на якій вони можуть реально встановити контакт з іншими світами.

Хоча ця нова теорія не виключає того, що чужорідне життя виходило на зв'язок, вони можуть бути з менших планет, більше схожих на нашу. Так, теорія припускає, що інопланетянам, які живуть у більших світах, неймовірно важко встановити контакт. Вони можуть опинитися в пастці самотності, не маючи можливості комусь про це повідомити.