Спаси і Сохрани. Християнські фрески в Судані розповідають про війну

фреска, археологія, фреска, цар давид, християнство, поширення християнства, церква, храм, руїни, польща, розкопк, стара донгола, стара донгола розкопки, знахідка, релігія, іслам
Фото: University of Warsaw | Кілька кімнат прикрашає колекція фресок із зображеннями Христа, архангела Михаїла, Марії та зображеннями нубійського правителя

Столиця держави Мукурра та стародавнє місто середньовічної Нубії в сучасному Судані Стара Донгола знаходилася на східному березі Нілу, в місці, де каравани розпочинали свою подорож через пустелю в інші країни.

Related video

Дослідники проводили розкопки на руїнах Старої Донголи та виявили дорого прикрашені християнські фрески. Відомо, що це місто зародилося в IV–V століттях н. е. спочатку як фортеця. Пізніше, з поширенням християнства у Нубії воно стало столицею держави Мукурра, де також звели кілька церков, пише HeritageDaily.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Стародавня держава Мукурра виникла у 5 столітті нашої ери після розпаду нубійського королівства Куш. Свого розквіту вона досягла між 9 і 11 століттями нашої ери і простягалася від Третього порогу Нілу до Абу-Хамада, а також на деякі регіони північного Кордофану.

Починаючи від 1964 року розкопками міста Стара Донгола займалися польські археологи.

фреска, археологія, фреска, цар давид, християнство, поширення християнства, церква, храм, руїни, польща, розкопк, стара донгола, стара донгола розкопки, знахідка, релігія, іслам Fullscreen
Дослідникам вдалося натрапити на підземне приміщення і комплекс склепінь і куполів, побудованих з сирцевої цегли, які датуються 16-19 століттям нашої ери
Фото: University of Warsaw

Археологи з Центру середземноморської археології Варшавського університету проводять дослідницький проєкт під назвою "UMMA — Urban Metamorphosis of the community of a Medieval African capital city" (Урбаністична метаморфоза громади середньовічної африканської столиці).

Завдяки їм дослідникам вдалося натрапити на підземне приміщення і комплекс склепінь і куполів, побудованих з сирцевої цегли, які датуються 16-19 століттям нашої ери в період Сеннарського султанату.

Це феодальна держава, що існувала на території сучасного Судану у XVI-XIX століттях. Вона складалася з власне Сеннару та долину Нілу від кордону з Єгиптом до гирла Блакитного Нілу, включно з історичним регіоном Кордофан.

Кілька кімнат прикрашає колекція фресок із зображеннями Христа, архангела Михаїла, Марії та зображеннями нубійського правителя. Супроводжують витвори мистецтва написи, один з яких кілька разів згадує царя Давида і просить Бога захистити місто.

Археологи діляться: "Він був одним з останніх правителів християнської Макурри, чиє правління знаменує початок кінця царства. З невідомих причин цар Давид напав на Єгипет, який захотів відплатити і вторгся в Нубію, завоювавши вперше в його історії Донголу. Можливо, фреску створили, коли мамлюкська армія наближалася до міста або брала його в облогу".

Приміщення, в якому виявили написи, нагадує склеп і знаходиться на глибині кількох метрів від середньовічного рівня землі. Вона розташована поруч з великою монументальною будівлею, яка, на думку дослідників, була кафедральним собором Донголи під назвою "Велика церква Ісуса". Про неї згадується в історичних текстах.

Дослідники змогли віднайти фрески, а також зберегти їх. Команда реставраторів працювала під керівництвом Маґдалени Скаржинської, магістра мистецтв.

Раніше Фокус розповідав про знайдений зв'язок між Сабейським та Ізраїльським царствами часів царя Соломона та цариці Савської.

А також ми писали про розкопки на найбільшій споруді Константинополя. Скромні руїни споруди, яка колись була найбільшою церквою Константинополя і побудована на зразок храму Соломона в Єрусалимі, розташовані в невеликому парку прямо посеред стамбульського району Фатіх.