Вакцину Pfizer будуть розвозити по Україні в контейнерах із сухим льодом, — Ляшко

коронавірус, вакцини, лікарі, перевезення
Фото: Facebook / Олександр Скічко

Прибуття першої партії препарату, стверджує чиновник, очікується вже завтра.

Заступник голови МОЗ Віктор Ляшко, розповів, як по Україні будуть розвозити вакцину від коронавірусу Pfizer/BioNTech, якій потрібні особливі умови для транспортування. Про це повідомляє Громадське.

Першу партію вакцини Pfizer — 117 тисяч доз, Україна планує отримати вже завтра, 16 квітня. Препарат буде доставлений у рамках глобальної ініціативи COVAX. Крім того, у травні очікується постачання 10 млн доз, але за прямим контрактом, про який раніше повідомляв президент України Володимир Зеленський.

Вакцина Pfizer вимагає зберігання за температури від -80 до -60 градусів за Цельсієм, а її транспортування здійснюється в спеціальних морозильних боксах.

Ляшко каже, що її можна зберігати і в контейнерах з температурою від 2 до 8 градусів тепла, які є в України, але тоді термін її використання скорочується до місяця. При цьому вакцину будуть розвозити в регіони в транспортних контейнерах із сухим льодом.

"Оскільки ми забираємо цю вакцину з температури -70 і їдемо робити нею щеплення, то потрібно чітко розуміти, кого ми в цей день нею вакцинуємо. Ми беремо тільки ту кількість доз, яку можемо витратити за день. Вакцину не можна заморожувати, не можна везти назад у холодильник" — заявив Ляшко.

Нагадаємо, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID — US Agency for International Development) надасть Україні спеціальні холодильники для транспортування і зберігання вакцини Pfizer у рамках домовленості про постачання в Україну 10 мільйонів доз цієї вакцини.

Раніше президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про створення плану вакцинації проти коронавірусу, за яким повинні вакцинувати більшість дорослого населення країни не пізніше грудня 2021 року.

У свою чергу інформагентство Bloоmberg проаналізувало процес вакцинації від COVID-19 у різних країнах світу і дійшло висновку, що при нинішніх темпах отримання щеплень 75% населення України займуть 10 років.