Радіоактивний заповідник. Як живуть червонокнижні тварини в Чорнобильській зоні (відео)

Тварини, Чорнобильська зона, Кінь Пржевальського, Червона книга, Ведмідь, Лось
Фото: 0462.ua | Лосі в Чорнобильській зоні

Чернігівські блогери показали, як відсутність людей допомогла багатьом видам тварин зберегтися в сучасному світі і збільшити свою популяцію.

Чернігівські блогери Дмитро Тиграном і Андрій Соколов створили пізнавальний ролик про тварин, які живуть в Чорнобильській зоні, на території понад 2 тис. Кв. км.

Про це повідомляє сайт Чернігова 0462.ua.

У відео докладно розповідається про дику природу в зоні відчуження.

"Фахівці вважали, що Чорнобильська зона буде непридатною для життя більше 20 тис. років. Але через 30 років після аварії дослідження показало, що в Чорнобилі водиться велика кількість різноманітних тварин, в тому числі тих, які опинилися під загрозою зникнення, як в Україні, так і в Європі ", — розповідається в відео.

У ролику йдеться про таких тварин, як коні Пржевальського, євразійська рись, вовки, лисиці, зубри, олені, лосі, бурі ведмеді, дикі кабани, єнотовидні собаки, зайці, кролики, косулі та інших.

Багато з них занесені до Червоної книги.

Автори відео відзначають, що відсутність людського фактора в зоні відчуження, допомогло деяким видам тварин зберегтися в сучасному світі і значно збільшити свою популяцію.

Тварини живуть не тільки в лісах і водоймах, а й активно використовують кинуті людьми напівзруйновані будинки і сараї, щоб знайти притулок в негоду.

Також в ролику йдеться про здичавілих домашніх тварин, які за відсутності людей зуміли пристосуватися до нових умов життя.

У Чорнобильській зоні, відзначають автори, проживають близько 300 бродячих собак і приблизно стільки ж котів, нащадків тих домашніх тварин, яких господарі змушені були залишити в Чорнобильській зоні під час евакуації з місця аварії.

Як ми писали раніше, в Чорнобильській зоні невідомі встановили петлі-пастки з металевого троса, в які попалися лоша і доросла особина коней Пржевальського і в них задихнулися.