Не можуть утилізувати. Британія накопичила 27 списаних атомних підводних човнів (фото)

утилізація атомних підводних човнів
Фото: wired.com | Ілюстративне фото

Королівський флот розробляє метод, який дозволить безпечно та без шкоди навколишньому середовищу утилізувати ядерне паливо із субмарин.

Великобританія шукає спосіб найбезпечніше і з найменшими витратами утилізувати 27 атомних підводних човнів Королівських Військово-морських сил. Про це повідомляє UK Defence Journal.

Для вирішення проблеми у Сполученому королівстві ведуть розробку методу демонтажу підводних човнів. Очікується, що до 2026 року в Британії повністю розроблять безпечний метод демонтажу підводних човнів у стійкому стані. Частина робіт проходитимуть на базі ВМС у Росайті.

утилізація британських субмарин
Списані підводні човни в Девенпорті
Фото: UK Defence Journal

Наразі в країні завершили початковий демонтаж низькоактивних радіоактивних відходів із перших двох субмарин Swiftsure і Resolution. Ці два підводні човни списали ще в 1990-х роках. У міру розробки програми, подібні роботи почнуться для третього підводного човна Revenge.

утилізація британських підводних човнів
Інфраструктура для утилізації підводних човнів у Девенпорті, де простоюють списані підводні човни

У чому складність утилізації атомних субмарин?

Підводні човни з ядерним реактором під час експлуатації викликають утворення радіоактивних речовин у трубопроводах підводних човнів і компонентах реакторного відсіку. Після виходу з експлуатації відпрацьоване паливо необхідно безпечно утилізувати. Перебуваючи на зберіганні, підводні човни не несуть загрози для населення або робітників.

Проте їх утримання у списаному стані коштує грошей, тож Королівський флот розпочав роботу за програмою утилізації. Після вилучення ядерного палива його відправлять у Селлафілд, де є склад для зберігання відпрацьованих ядерних відходів.

Нагадаємо, у США стали відомі подробиці інциденту з підводним човном USS Connecticut в Індокитайському морі. Однак відремонтувати її в Гуамі не вийде через відсутність деталей і фахівців.