Справа не тільки в дальності: чим українська "Стугна" краща за російський "Корнет" (фото)

порівняння стугни та корнета
"Стугна-П" має велике бронепробиття

Розробка українського ДККБ "Луч" із перших днів повномасштабного вторгнення знищує російську бронетехніку. Цьому сприяє високий рівень бронепробиття та живучість операторів.

Related video

Український протитанковий ракетний комплекс "Стугна" став одним із тих типів озброєнь, за яким ЗС РФ влаштовують полювання. Розробка ДККБ "Луч" у багатьох аспектах краща за російський "Корнет". Про це повідомляється в аналізі RUSI — Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень.

За оцінками дослідників, на момент повномасштабного вторгнення РФ в Україну в ЗСУ було близько 950 різних протитанкових комплексів і близько 9100 ракет до них. На першоший погляд, російський комплекс "Корнет" має схожі зі "Стугною" показники. Однак відмінностей достатньо.

переваги стугни Fullscreen
Оператор української "Стугни" може перебувати далеко від пускової установки

Серед переваг ПТРК "Стугна-П" виділяють краще бронепробиття, ніж у "Корнета", а також можливість розміщувати операторів комплексу на відстані від установки. Це значно підвищує виживання військових. У російського "Корнета" заявляється велика дальність — 5300 метрів замість 5000 у "Стугни".

російський птрк Fullscreen
Біля російського "Корнета" має бути оператор
Фото: Відкриті джерела

Як пише Defense Express, також до переваг "Стугни" слід віднести й те, що після випуску ракети можна здійснювати різкі маневри на пульті управління. До того ж український ПТРК може збивати навіть гелікоптери чи катери. Тому для ЗС РФ на полі битви "Стугна" є важливою ціллю.

Нагадаємо, 8 листопада десантники 79-ї бригади розповіли, як знищують танки ЗС РФ. Протитанкові підрозділи виконують завдання на Донбасі.

5 квітня бійці ЗСУ збили ударний вертоліт Ка-52 із протитанкового комплексу "Стугна-П". Це перший випадок із моменту повномасштабного вторгнення.