"Розумні" снаряди для БПЛА Hatchet пройшли бойові випробування: як вони змінять бойові дії

Hatchet
Фото: Скріншот | Снаряд Hatchet усередині безпілотника

Технологія дозволить військовим безпілотникам за один виліт атакувати більше цілей із точністю до двох метрів.

Related video

Американська компанія Northrop Grumman завершила бойові випробування нового снаряда для безпілотників Hatchet. Подробиці пресслужба повідомила на офіційному сайті.

За останні пів року Northrop Grumman спільно з Міноборони США провела серію випробувань Hatchet, останні відбулися з 19 вересня по 18 жовтня у межах експериментальних навчань Project Convergence 2022 у Каліфорнії. Військові запускали дрони з інших безпілотників під назвою AeroVironment Jump 20.

"Hatchet продемонстрував свої бойові можливості й інтеграційну зрілість. Ці демонстрації ще на один крок наблизили Hatchet до розгортання в польових умовах", — прокоментував фахівець із розвитку бізнесу Northrop Grumman Джо Еслер.

Hatchet — це мініатюрний боєприпас вагою 2,72 кг, призначений для скидання з великих безпілотних літальних апаратів. Як зазначають розробники, він поєднує потужну осколкову боєголовку з інноваційною системою наведення, що використовує супутникову навігацію GPS/INS/EO/IR. Як показали випробування, точність атаки становила менше двох метрів. Їх можна скидати з будь-яких літаків, але компактні розміри роблять Hatchet ідеально сумісними з БПЛА, які можуть спрямовувати снаряди в ціль за допомогою лазера.

"Озброївшись невеликими безпілотними системами, солдати на землі менше залежать від більших і затребуваніших авіаційних засобів для виконання своїх місій. Як ми побачили в Україні, дрібніші бойові БПЛА довели свою ефективність на полі бою", — додав Джо Еслер.

Як пише The Defence Post, збройні сили США розглядають "розумний" боєприпас для розміщення на безпілотниках MQ-1C Grey Eagle як "можливий варіант озброєння в майбутньому". Зараз апарат озброюється чотирма ракетами Hellfire або вісьмома Stinger, але можуть нести до 12 маленьких Hatchet.

У травні снаряди Hatchet вже проходили випробування на точність. Завдяки напівактивній лазерній системі самонаведення вони успішно влучили в ціль діаметром 2 метри після запуску з БПЛА RQ-7B Shadow.