В Україні в 2022 році можуть запровадити "продуктові картки", — радник Зеленського

Продуктові картки
Фото: РБК | В Україні через інфляцію можуть запровадити продуктові картки

Для підтримки найбільш уразливих верств населення, як стверджує Олег Устенко, влада також може запровадити додаткові виплати, які компенсують зростання цін на продукти.

Related video

В Україні в 2022 році можуть запровадити "продуктові картки" через можливий "інфляційний шок". Про це в інтервʼю "Інтерфаксу" повідомив радник президента з економічних питань Олег Устенко.

У своїй статті журналісти попередили, що різке зростання цін на газ насамперед позначиться на вартості продуктів.

За словами радника Володимира Зеленського, зростання цін у сировинній продовольчій групі цього року може досягти 20%, через що владі доведеться впроваджувати "антикризові заходи".

Олег Устенко прогнозує загальну інфляцію в Україні на рівні 8-10% і зазначає, що подорожчання продуктів на своїх гаманцях відчують не лише українці, а й мешканці інших країн. Для підтримки населення, як зазначає радник президента, влада може запровадити спеціальну фінансову підтримку за аналогією з програмою "єПідтримка", в межах якої громадянам виплачують 1 000 гривень за вакцинацію від коронавірусу.

За такого сценарію, за словами Олега Устенка, в Україні можуть запровадити "продуктові картки", які в США одержують малозабезпечені категорії населення.

"Перш за все, мають отримати підтримку найбільш уразливі та незахищені верстви населення. Як? Варіанти будуть розглядатися. Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і введення food stamps у системі "Дія" — так званих "продуктових чеків", як це практикується в США", — продовжив радник Зеленського та попередив, що подібні "антикризові заходи" будуть вводити лише в разі гострої потреби.

Олег Устенко також розкритикував ідею зниження чи скасування ПДВ на ключові продукти харчування. Радник глави держави з економічних питань упевнений, що подібний "антикризовий захід" є серйозним ризиком для національної економіки та прибере конкуренцію на ринку.

Раніше повідомлялося, що виробники курятини в Україні попередили про можливе зупинення виробництва через високі ціни на газ. Представники бізнесу назвали непідйомною вартість блакитного палива у 60 гривень за кубометр палива в січні. За нових розцінок на газ частка енергоносіїв у собівартості кінцевого продукту сягне 28%.

25 грудня кондитерські компанії з асоціації "Укркондпром", до якої входить корпорація Roshen, також заявили про ймовірне припинення виробництва продукції через зростання цін на газ.