Медики розповіли, як повернути сили після коронавірусу: 4 етапи на шляху до відновлення

фізкультура, коронавірус, відновлення
Фото: www.euro.who.int | Фізичні вправи допоможуть швидше повернути організм у "докоронавірусну" форму

Починаючи вправи, головне — не перевантажити організм у перші дні занять.

Багато перехворілих на коронавірус людей скаржаться на слабкість в організмі і тривалий час не можуть повернутися до колишнього ритму життя. Щоб швидше прийти у форму, Девід Салман і його колеги з Імперського коледжу Лондона, Медичної школи Халл-Йорка і Військово-медичної служби назвали в інтерв'ю Mirror чотири етапи вправ, які допоможуть відновити сили.

Приступаючи до тренувань, важливо дотримуватися найголовнішого правила — не поспішати і не виснажувати навантаженнями і без того ослаблене тіло.

Перший етап

Починати фізичні навантаження варто з нескладних занять по дому або в саду, елементарних вправ на рівновагу або легкої йоги. Сюди ж варто додати дихальні вправи, розтяжку і прості вправи для зміцнення м'язів.

Дихальна гімнастика допоможе легеням відновитися після перенесеної інфекції

Другий етап

До занять додається ходьба і йога з поступовим збільшенням прогулянок і занять до 10-15 хвилин.

ходьба, коронавірус, реабілітація
Скандинавська ходьба — один із способів відновити сили після хвороби
Фото: скріншот Youtube

Третій етап

На цій фазі можна спробувати інтервали з двох п'ятихвилинних блоків активності, куди входять швидка ходьба, підйом і спуск по сходах, біг підтюпцем, плавання або їзда на велосипеді. Між цими блоками необхідно відпочити, роблячи вправи на відновлення дихання, а також уникати задишки.

плавання, коронавірус, вправи
Плавання допоможе зміцнити ослаблені коронавірусом легені
Фото: Peterburg2

Четвертий етап

Вправи для четвертої фази включають у себе заняття на координацію, силу і рівновагу. Це може бути біг зі зміною напрямку, бічні кроки, вправи з власною вагою.

бічні кроки, вправа, коронавірус, реабілітація
Бічні кроки з гумкою — одна з ефективних вправ на четвертому етапі
Фото: скриншот

Після закінчення цієї фази можна повернутися до звичного режиму тренувань і навантажень, якщо стан не погіршився. І хоча для кожного з етапів відводиться по сім днів, перехворілі на коронавірус повинні залишатися на тому етапі, який для них найбільш комфортний, стільки, скільки захочуть.

Нагадаємо, які вітаміни потрібно приймати, щоб скоріше відновитися після перенесеної інфекції.

Раніше ми писали, що винахідник з Нідерландів придумав спосіб тестувати коронавірус за допомогою співу або крику, розробивши для цього спеціальну кабінку.