Товарише Кива, ви великий учений. Як політики підривають авторитет української науки

Незрозуміло, чому всі раптом так збудилися через кандидатську дисертацію Іллі Киви. Можна подумати, що це перший такий випадок в Україні. Невже, лише настільки сильні подразники можуть привернути увагу до того, на що перетворилися так звані "соціогуманітарні науки"?

Фото: zagittya.com.ua

Щиро не розумію чому всі раптом так збудилися через кандидатську дисертацію Іллі Киви. Можна подумати, що це перший такий випадок.

Тут, звичайно, фігурант дуже вже фактурний і виразний, але давайте визначимося — ми з Киви гігікаємо чи власне проблему з фіктивними ступенями обговорюємо?

Так ось, проблема зі ступенями існує вже десятки років, а останні п'ять років про неї говорять буквально нон-стоп. П'ять чортових років активісти та науковці торочать, що система присудження ступенів у "протиприродних науках" (педагогіка, економіка, право, держуправління) повністю зламана.

Точніше, навіть не зламана, а повністю перекручена і трансформована в бізнес-піраміду з торгівлі статусами.

У пріснопам'ятної Лептонівни було рівно те ж саме. Там теж було порушено все, що тільки можливо: плагіат, фіктивні довідки й експертизи, підроблені публікації, конференції, яких не існує, процедурні порушення...

Важливо
Мітлою і дустом. Як з гарантією витравити хабарників і плагіаторів з українських ВНЗ

І що? А нічого. Пошуміла групка "божевільних", швиденько змінили закони, щоб, не дай бог, не образити пані Катерину, і все. Більш того, вікно можливостей для очищення авгієвих стаєнь, що тоді відкрилося, було оперативно й дуже надійно забите дошками.

Після кейсу Лептонівни системна боротьба з плагіатом і фальшивими захистами стала фізично неможливою. Тепер можна все: хоч коня в сенат, хоч Киву в учені.

Але суспільний резонанс викликав, чомусь, саме Кива, і це мене щиро дивує.

Невже для того, щоб суспільство побачило очевидну й давно наявну проблему, обов'язково потрібен навіть не фарс, а абсурдна треш-буфонада? Тільки настільки сильні подразники можуть привернути увагу до того, на що перетворилися так звані "соціогуманітарні науки"?

Люди все-таки дуже дивні звірятка...

І так, перестаньте, будь ласка, називати "наукою" держуправління та інші непорозуміння, за якими можна захистити щось, зване дисертацією. Ну, яка це у волохату піцунду, наука?!

Проблема не з "наукою", проблема з тим, що хтось, колись, чомусь вирішив це так назвати.

Першоджерело.

Публікується за згодою автора.