Крим і мова ненависті. Яку проблему виявив скандал із Муждабаєвим в ефірі у Скрипіна

Мовний закон дав відмашку — у нас, мовляв, є тепер список "корінних народів", є "титульна нація", а якщо хтось обговорює щось за межами цього суворого списку — той агент Кремля. У цій ситуації простіше промовчати. Зате добре чути голоси незліченних Муждабаевих і Скрипіна.

Скріншот ефіру на каналі Скрипіна
У цій ситуації простіше промовчати. Зате добре чути голоси незліченних Муждабаєвих і Скрипіна.

Скандал, пов'язаний із покиданням Айдером Муждабаєвим онлайн-ефіру каналу Романа Скрипіна і звинуваченнями, які прозвучали з вуст Муждабаєва і Скрипіна, на адресу відомого журналіста Леоніда Швеця в "неповазі до кримських татар", викликав широкий резонанс у соціальних мережах. Пропонуємо вашій увазі відгук мережевого публіциста і блогера Вадима Фульмахта. Також пропонуємо всім згаданим у тексті і зацікавленим особам, при бажанні, висловитися на цю тему в розділі "Думки" на сайті Фокус.

Хочу підтримати мого друга Леоніда Швеця, якому, з подачі Айдера Муждабаєва і Романа Скрипіна, профпатріоти намагаються одночасно приписують нацизм(!), "лівацтво"(!) і "неповагу до кримських татар"(!). Знайшли нациста.

Показово, що мій цілком ввічливий коментар "Оголосити Швеця ліваком і нацистом" — це треба постаратися", Скрипін видалив і тут же мене забанив.

Суть конфлікту в тому, що Леонід посмів нагадати: реваншистські мовні ігри — це дуже небезпечне заняття.

Ви не можете розробляти "стратегію деокупацію Криму", ігноруючи і виносячи за дужки статус російської мови, по-моєму, це очевидно, і нічого образливого в цьому немає.

Тому що в Криму живуть не тільки кримські татари, і називати всіх інших громадян України "понаїхавшими", як це зробив Муждабаев — це і є нацизм.

Копіюю пост Скрипіна, щоб ви розуміли рівень маніпуляції.

Скріншот запису в блозі Романа Скрипіна на Фейсбуці
Скріншот запису в блозі Романа Скрипіна на Фейсбуці
Той самий скандальний ефір за участю Леоніда Швеця і Айдера Муждабаєва.

Взагалі, ця мода хайпувати на мовних темах зайшла занадто далеко і добром не закінчиться.

Буквально сьогодні звернув увагу, як один популярний український youtube-блогер, який пропагує науку та раціоналізм, вчергове в фейбуці хайпує, підгодовуючи аудиторію вкидами на тему "російськ0мовної щелепи".

Систематично публікує певні коментарі з явним підтекстом, прямо не формулює, але підморгує: дивіться, якою мовою коментують розумні, а якою — тупі. Патріотична публіка, яка любить раціоналізм і науку, радіє і лайкає. Деякі мої друзі теж.

Важливо
Торгівля ненавистю. Чому дискримінація російської мови не може бути мірилом патріотизму
Торгівля ненавистю. Чому дискримінація російської мови не може бути мірилом патріотизму

Хоча можна без якихось проблем знайти тупі коментарі державною мовою під роликами на цьому каналі, як ви розумієте. І я впевнений, їм це не здасться смішним.

Люди реально не усвідомлюють, що жарти про громадянську війну одного разу можуть перестати бути жартами. Потрібно більше лайків і більше іскрометних жартів про щелепу. На щастя, це поки не сильно виходить за межі фейсбучного міхура.

І, як мені справедливо помітили, — істерія дійшла до такого рівня, що будь-яке висловлювання, що не вписується в офіційний патріотичний канон, оголошується нацизмом, лівацтвом і т.д. У цій ситуації простіше промовчати.

Зате добре чути голоси незліченних Муждабаєвих і Скрипіних. Пропав калабухівський будинок.

Хочу зазначити, що мовний закон дав відмашку — у нас, мовляв, є тепер список "корінних народів", є "титульна нація", а якщо хтось обговорює щось за межами цього суворого списку — той агент Кремля.

Першоджерело.