Нехай багаті не плачуть. Як навчитися розумного управління грошима

Багато людей розмірковують над тим, що б вони робили, якби знайшли на вулиці мільйон доларів. Якщо ви просите в долі грошей, для початку реально оцініть: а чи точно ви впораєтеся, коли отримаєте бажане?

гроші
Багато людей розмірковують над тим, що б вони робили, якби знайшли на вулиці мільйон доларів.

Багато людей розмірковують над тим, що б вони робили, якби знайшли на вулиці мільйон доларів. Як би шикарно вони жили і чого б досягли.

На ділі мільйон доларів з нізвідки а) йде без сліду протягом 1-3 років; б) непоправно руйнує життя. Тому що, коли людина стикається з такими грошима не в мріях, а в реальності, з'ясовується, що вона не може придумати, як розпорядитися ними.

Тому нікому не бажаю виграти мільйон у лотерею, якщо тільки у вас немає чіткого, детально розписаного фінансового плану освоєння цих грошей.

Гроші, в ідеальному варіанті, повинні приносити людині відчуття балансу, гармонії і внутрішнього спокою. Це вдається одиницям. Більшості, у кого вони з'являються, вони приносять тривоги, проблеми, метушню і нервування, постійний страх і відчуття катастрофи.

Важливо
Навіщо ви, папіки, красивих любите. Чому жінку прикрашає вміння заробляти гроші
Навіщо ви, папіки, красивих любите. Чому жінку прикрашає вміння заробляти гроші

Це тому, що наш світ не пристосований для життя людей з великими грошима. Щоб так жити, потрібно докладати колосальних зусиль. У нас ніхто не в курсі цього, тому що ні в кого немає грошей.

Найбільше, що можуть дати гроші — це комфорт і зручність. Вам просто зручно і все по-людськи, як і повинно бути. Але не більше. І коли це з'ясовується, деякі, які чекали якогось чаклунства, швидко розчаровуються — що, і це все? Усього-то?

Весь сарказм у тому, що очікування від володіння багатством не мають нічого спільного з реальним володінням багатством і зусиллями щодо його збереження.

У нас у суспільстві є чітке уявлення про те, що найважливіше і найскладніше — заробити гроші. Але у фінансових колах давно відомо: заробити гроші якраз найпростіше.

Набагато складніший другий ступінь — зберегти їх, тому що в реальному світі якраз усе влаштовано проти довготривалого заощадження великих сум.

Але є завдання ще складніше — примножити зароблений капітал, і на це здатні одиниці, хоча з фізики грошей капітал потрібно завжди збільшувати, тому що з рухом суспільства вперед він знецінюється, і якщо він не збільшується, то він не стоїть на місці, а зменшується.

Саме тому 2 000 доларів в 1920 році і сьогодні — це абсолютно різні суми. Тоді ви могли придбати за ці гроші будинок, сьогодні не купите навіть старий автомобіль.

Головне що цікавить людей — як зробити, щоб гроші перестали витікати між пальцями і почали накопичуватися. Багато хто зіткнувся з тим, що накопичити нічого неможливо.

Важливо
Діти та гроші. З якого віку потрібно вчитися заробляти?
Діти та гроші. З якого віку потрібно вчитися заробляти?

Я можу навести мій приклад: щось почало виходити тільки після того, як я привчив себе записувати всі свої витрати і доходи, починаючи з 1 грн. Тільки коли я зміг контролювати фінанси, я отримав можливість розпоряджатися ними.

Розумне управління грошима — одночасно гранично проста і гранично складна річ. Але її можна навчитися.

Інше питання, яких зусиль це вимагає. Тому якщо у вас не вийде в перший раз — не турбуйтеся. Я, щоб отримати результат, сім раз починав і кидав контролювати бюджет, але в підсумку переміг.

А взагалі, гроші — річ, яка вимагає такого постійного контролю, порівняно з яким будь-яка робота здасться святом.

І якщо ви просите в долі грошей, для початку реально оцініть: а чи точно ви впораєтеся, коли отримаєте бажане?

Першоджерело.