"Вовина тисяча". Українцям обіцяють гроші за щеплення від коронавірусу — в чому каверза?

Судячи зі складності та заплутаності механізму виплати "Вовиної тисячі", він ще "оброблятиметься напилком". Але вже зараз можна сказати, що незадоволених буде більше, ніж можна уявити.

Грошові виплати ваакцинованим в Україні
Фото: Соцмережі | Судячи зі складності та заплутаності механізму виплати "Вовиної тисячі", вже зараз можна сказати, що незадоволених буде більше, ніж можна уявити.

Щодо "вакцинаторської 1 000 грн" або, як її називають у народі "Вовиної тисячі".

По-перше, не 1 000 грн, а 805 грн, оскільки 195 грн доведеться повернути державі у вигляді 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Оскільки ця сама 1 000 грн — це додатковий дохід не за основним місцем роботи і його треба буде вказати у річній декларації (до квітня наступного року).

По-друге, з нізвідки утвориться +3 млн декларантів (3 млрд грн / 1 000 грн), на яких можна буде з травня 2022 вішати штрафи за несплату податків.

Бо абсолютна більшість тих, хто отримав цю 1 000 грн, і знати про цю необхідність (сплати податків) не буде.

До речі, зараз пішла маса порівнянь цієї виплати з "Юліною тисячею"... так ось, по-третє, це є чистої води маніпуляція, тому що "Юліна тисяча" — це повернення власних коштів громадян із їхніх же депозитів в "Ощадбанку", а не додатковий і тому оподатковуваний дохід.

По-четверте, отримавши, нехай і одноразово додатковий дохід, ви можете втратити право на субсидію за ЖКГ, а ще веселіше буде, коли вам її перерахують і ви змушені будете не тільки її переоформляти, а ще й борги погашати, які утворюються внаслідок того, що з вас її знімуть + повернення "зайвої субсидії" доведеться робити за той місяць, коли ви цю саму "вакцинаторську тисячу" оформите на отримання!

Сьогодні у Телеграмі з'явилася перша схема виділення "вакцинаторської тисячі".

Судячи зі складності та заплутаності механізму, він ще "оброблятиметься напилком". Але вже зараз можна сказати, що незадоволених буде більше, ніж можна уявити.

Важливо
Ударити по вірусу цукром та гречкою. Як прискорити темпи вакцинації в Україні
Ударити по вірусу цукром та гречкою. Як прискорити темпи вакцинації в Україні
  • На початку Кабміном формується перелік підприємств (КВЕДів). Поки що робоча версія: ЖД, авіа + 59.14; 90.01, 90.02, 90.04; 91.02; 93.11, 93.12, 93,13;

Потім підприємства, що належать до цих КВЕДів, перевіряються на відповідність критеріям (5 співробітників + оплата ЄСВ 2-3 квартал 2021 р.);

  • Далі банки через POS-термінал якимось чудовим чином мають сортувати оплату підприємствам послуг саме за цією програмою;

Одночасно громадяни у "Дії" проходять верифікацію та отримують спеціальну банківську картку;

  • Кабмін перераховує на цю картку гроші — заповітну 1 000 грн.;
  • Хто отримав картку та гроші, використовує "Велику однатищу" протягом 4 місяців у списку зареєстрованих у програмі підприємств.

Поки що це все планується запустити онлайн, а для тих, хто не хоче дружити з "Дія", щось подібне запустять з 3 кварталу 2022 року.

Найвеселіше, що цей механізм покликаний спробувати вирішити проблему зі сплатою податків із цієї самої 1 000 грн, шляхом перекладання цих витрат на роботодавців.

Зрештою, гроші не дійдуть до пенсіонерів, принаймні цьогоріч. Не отримають їх і самозайняті. Тобто ті, хто найбільше постраждав від локдаунів, будуть обдурені у своїх очікуваннях. А бізнес, що працює, отримає позаплановий головний біль з податковою звітністю і, нехай невеликі, але витрати перед Новим Роком.

Ось так, без належної організації процесу, начебто нормальна та випробувана у світі ідея, у нас перетворюється на постріл дуплетом у ногу рейтингам влади… І навіщо, питається?

Першоджерело.