Армія України посіла 25-е місце в рейтингу "GF-2021", опинившись сьомою за потужністю в Європі

ЗСУ, армія, сухопутні, війська, рейтинг, глобальний
Фото: informator.ua | Солдати сухопутних військ ЗСУ.

У ТОП-3 найпотужніших армій світу традиційно потрапили США, Росія і Китай.

Related video

Україна посіла 25-е місце в щорічному глобальному "Рейтингу військової могутності-2021" (англ. "Global Firepower ranking-2021"), опублікованому на однойменному американському аналітичному ресурсі, зіставляти розміри, оснащеність і підготовленість збройних сил різних держав, а також фінансову спроможність країн до підтримки цих армій.

"У підсумковому рейтингу" Global Firepower ", наведеному нижче, використовується понад 50 індивідуальних чинників для визначення індексу сили" Power Index "(" PwrIndx ") кожної окремої країни за категоріями — від потенційної військової могутності та фінансового становища країни до її логістичних можливостей і географії ", — наголошується в преамбулі до дослідження.

Повідомляється, що "ідеальний" індекс "PwrIndx", повинен становити показник в "0,0000", проте такий показник є технічно недосяжним. При цьому, формула передбачає зворотну пропорцію: чим більше присвоюється індекс — тим менше теоретичний бойовий потенціал країни (без урахування ядерної зброї).

Так виглядає перша тридцятка країн рейтингу "GF-2021":

Джерело: Globalfirepower.com

За оцінками американських експертів, армія України за своєю боєздатності розташувалася відразу після армії В'єтнаму (24 місце) і перед збройними силами Таїланду (26 місце). Слідом ідуть Алжир і Північна Корея. Зазначимо, що в порівнянні з минулорічним рейтингом, Україна піднялася на одну позицію вгору.

При цьому, ЗСУ виявилися сьомими за силою в Європі, розташувавшись позаду Франції і Великобританії (7-е і 8-е місця світового рейтингу "GF-2021" відповідно), а також Італії (12-е місце), Німеччини (15-е місце), Іспанії (18-е місце) і Польщі, що займає 23-е місце глобального індексу.

Якщо розглядати українські Збройні сили за потужністю окремих родів військ, то найвагоміший внесок у потрапляння ЗСУ на 25-е місце внесли Сухопутні сили. Їх потенціал перебуває на 13-му місці за танковою силою, і на 7-му — за загальною потужністю всієї бронетехніки, включаючи БТР, БМП та ін. Крім того, Україна посідає 7-е місце у світі за артилерійською ударною потужністю, а також є 13-ю на планеті за ракетним потенціалом, що теж зміцнює її позиції в загальному рейтингу. За сумарними показниками, Сухопутна армія України посідає 13-е місце серед всіх сухопутних сил на Землі.

Військово-повітряні сили України оцінюються американськими аналітиками як 36-і за силою серед бойової авіації світу. Так, найкраща ситуація в категорії бойових вертольотів — 19-е місце, і штурмової авіації — 18-е місце. Найгірше становище — за числом і новизною винищувачів — 39-е місце, а також заправної авіації, якої, за даними експертів із США, у Києві немає зовсім. При цьому, найслабшою ланкою української армії виявилися Військово-морські сили, розташувавшись на 61-му місці в глобальному рейтингу "GF-2021".

Зазначимо, що хоч рейтинг "Global Firepower" і складається приватними експертними організаціями, проте є настільки авторитетним, що на нього посилаються найбільші світові ЗМІ (включаючи, наприклад, "Forbes" і "Newsweek"), а також офіційні особи багатьох країн: починаючи від військових чиновників і закінчуючи лідерами окремих держав.

Нагадаємо: нещодавно президент Азербайджану Ільхам Алієв заступився за прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна, заявивши, що останній не винен в поразці військових Вірменії в Нагірному Карабасі, оскільки збройні сили його країни розвалили ще попередники Пашиняна.