СБУ зупинила мережу, яка нібито створювала нові органи влади на Кіровоградщині

СБУ, обшук
Співробітники СБУ під час обшуків у фігурантів справи

Правоохоронці знайшли документи про створення організацій, імовірно дублюючих територіальні громади.

Служба безпеки України розкрила велику мережу, члени якої нібито створювали альтернативні органи місцевої влади в Кіровоградській області. Подробиці прес-служба повідомила на офіційному сайті.

За версією правоохоронців, антиукраїнська група формувала незаконні органи місцевого самоврядування, які дублювали назви об'єднаних територіальних громад. Учасники мережі підготували фіктивні документи про реєстрацію, посвідчення, статути і печатки, створили також сторінку в соціальних мережах, через яку закликали громадян приєднуватися до фальшивих структур.

"Співробітники спецслужби задокументували, що від імені таких «псевдоОТГ» направлялися листи підприємств і установ з вимогою передати майно на баланс. За задумом кураторів, такі дії мали привести до дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні", — передає прес-служба.

СБУ, Нацполіція, обшук
СБУ і Нацполіція провели обшуки

Співробітники СБУ і Нацполіції провели обшуки, під час яких вилучили мобільні пристрої, комп'ютери, вищезгадану фіктивну документацію та "друковану продукцію". Правоохоронці почали кримінальне провадження за ознаками привласнення владних повноважень і продовжують розслідування.

Раніше з'явилася інформація про те, що СБУ припинила контрабанду старовинних речей в країни Європейського союзу загальною вартістю в мільйон доларів. Правоохоронці виявили під час обшуків холодну зброю, обладунки, прикраси, золоті та срібні монети різних періодів. Передбачається, що фігуранти справи організували канал для незаконного продажу і відправляли історичні цінності покупцям поштою, приховуючи інформацію про вантаж У деклараціях.

До цього СБУ заблокувала роботу ботоферми потужністю понад 18 тисяч акаунтів. За інформацією слідства, її творці за гроші виконували замовлення для кураторів з Російської федерації та українських політичних сил під час місцевих виборів у 2020 році. Три жителя Києва нібито поширювали неправдиву інформацію, "накручували" голоси в соціальних опитуваннях, а гроші отримували на анонімні електронні гаманці.