Україна дозволила іноземним ВНЗ відкривати філії в країні

університет, вищий навчальний заклад, освіта, Гарвард, міносвіти
Фото: under35.me | Гарвардський університет

Чиновники з Міносвіти стверджують, що подібний крок "відкриває нові кордони", а також робить нас ближчими до Європейського союзу.

Related video

Кабінет Міністрів дозволив іноземним університетам створювати свої філії в Україні. Про це повідомляє пресслужба Міносвіти.

Заступник міністра освіти з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко заявив, що влада "відкриває нові кордони", щоб стати ближче до Європейського союзу і Європейського освітнього простору.

У відомстві вважають, що "кращі світові практики сфери вищої освіти" будуть реалізовуватися і в українських університетах.

"Іноземна установа вищої освіти при подачі документів має входити в один з міжнародних рейтингів QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities — World Top 500 Universities і посідати при цьому місце не нижче 3000", — говорять у Міністерстві.

Російські ВНЗ не зможуть відкривати свої філії в Україні. Крім того, під забороною установи, у яких кінцевий бенефіціарний власник — росіянин. Університети з російським капіталом також заборонені.

Нагадаємо, що випускники ВНЗ в Україні більше не будуть отримувати дипломи про вищу освіту з відзнакою, які також називають "червоними дипломами".

Тим часом міністр освіти Сергій Шкарлет повідомив, що ЗНО в Україні не планують скасовувати, але його формат можуть змінити залежно від епідемічної ситуації в країні. Повідомлення стосовно скасування зовнішнього незалежного оцінювання, за словами голови відомства, є фейком.

Раніше 29 січня Верховна Рада ухвалила постанову №4559, якою ввела премії для кращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Розмір однієї премії становить 100 тисяч грн. Премію щорічно будуть присуджувати 30-ти претендентам загальної середньої освіти поточного року, які склали ЗНО з чотирьох і більше предметів на загальну суму балів не менше 790 балів, у тому числі на 200 балів щонайменше з одного з предметів.