Сотні кажанів вирвалися на свободу в Івано-Франківську (відео)

кажан
Фото: Скриншот | Летюча миша, яку випустили в Івано-Франківську

Врятована колонія перезимувала у спеціальних мішках, а тепер приноситиме користь людям.

Більше 200 кажанів, занесених до Червоної книги, випустили на волю з Галицького центру реабілітації диких тварин в Івано-Франківську. Подробиці зоозахисники розповіли "ТСН".

Руді вечерниці успішно перезимували під наглядом співробітників Центру. Кажанів зав'язали в мішечки і відправили в спеціальні холодильники, де їм створили правильні умови для сплячки. Вибравшись зі своїх "спільників", рукокрилі не поспішали тікати від людей — їм потрібен час, щоб розім'ятися і налаштуватися на політ.

У грудні величезну колонію червонокнижних кажанів знайшли під час ремонту висотки в Івано-Франківську. Для зимівлі тварини забилися під пінопласт на даху, який довелося демонтувати. Будівельники не викинули тварин, а зібрали їх і передали Галицькому центру реабілітації.

Зоологи чотири місяці доглядали за рідкісними представниками фауни і вигодували їх до ідеальної ваги 25 грамів — з такою масою вони напевно не замерзнуть і зможуть вижити в диких умовах. Співробітниці Галицького національного природного парку на ім'я Мар'яна навіть довелося забрати кажанів додому.

"У кожного, як і у людей, різні апетити. Хтось краще їв, хтось гірше, хтось так наїдався, що животи були, як бочки", — поділилася вона.

Заступник голови Галицького національного парку Володимир Бучко зазначив, що людям не варто боятися летючих мишей, адже вони приносять велику користь. Одна невелика особина за ніч з'їдає близько тисячі комарів та інших шкідників.

Раніше майже тисячу кажанів випустили на свободу під Харковом, де розташований найбільший Центр реабілітації кажанів. Виснажених тварин звозили туди всю зиму, щоб вони не загинули від холоду і голоду.

Фекалії кажанів показали, яким був клімат 4300-років назад. За словами вчених, тварини виробляють біохімічні сполуки стерини, які можуть зберігатися тисячі років.

ВООЗ вважають передачу коронавірусу від кажана людині найбільш імовірним сценарієм.