Учені помітили на ЧАЕС рідкісну пташку: останній раз бачили у 2012 році (фото)

Птах, ЧАЕС
Фото: Сергій Домашевський / Фейсбук | Рідкісна червонокнижна пташка оселилася на ЧАЕС

Одна з найбільших сов навіть висиділа пташеня, яке померло з невідомих причин. Однак, батьки поки не поспішають покидати насиджене місце.

Науковий співробітник Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Сергій Домашевський виявив на території електростанції рідкісного птаха — пугача. Він опублікував знімок у соціальній мережі Facebook.

Як помітили вчені, величезні філіни, яких ще називають пугачами, поселились у градирні Чорнобильської атомної електростанції і люблять посидіти на будівельних лісах на висоті 115 метрів. У них навіть вилупилося пташеня, яке загинуло за невідомих причин — поруч з трупом знайшли пір'я припутня, качок, чайок, сірої та вухатої сов, які стали здобиччю пугача.

"Зустрічі з однією з найбільших сов на території заповідника — пугачів — завжди несподівані. Востаннє гніздо цього надзвичайно рідкісного птаха вчені бачили ще в далекому 2012-му році", — повідомили працівники заповідника.

Філін, ЧАЕС
Філін на лісах ЧАЕС
Фото: Сергій Домашевський / Фейсбук
Філін, ЧАЕС
Філін на лісах ЧАЕС
Фото: Сергій Домашевський / Фейсбук

Пугачі є одними з найбільших птахів сімейства совиних, вони внесені до Червоної книги України, як рідкісні. На українській території налічується близько 200 пар, більшість з них осіли в східних регіонах. При цьому зоологи не спостерігають розмноження приблизно в половини пар, ймовірно, один з партнерів загинув або люди зганяють самок з гнізд.

У Малайзії сфотографували рідкісну сову-раджу, яку не бачили понад сто років. Учені відкрили птицю в 1892 році і з тих пір вважали напівміфічною істотою, адже її більше ніде не вдавалося виявити.

В Асканії-Новій зафіксували масову загибель червонокнижних журавлів. За словами директора заповідника "Асканія-Нова", птиці труяться і вмирають повільною смертю від отрути на полях.

Жителів Миколаївської області тероризують червонокнижні вовки, яких заборонено відстрілювати. Хижаки приходять до сіл із заповідника "Білобережжя Святослава" на Кінбурнській косі.