Підводний човен США зіткнувся в Південно-Китайському морі з невідомим об'єктом (фото)

USS Connecticut, підводний човен, сша, фото
USS Connecticut заходить у японський порт Йокосука 31 липня 2021 року

При інциденті постраждали 11 моряків. Ступінь зовнішніх пошкоджень буде оцінений на базі, куди човен зараз прямує.

Related video

Ударний атомний підводний човен USS Connecticut (SSN-22) 2 жовтня зіткнувся під водою з невідомим об'єктом під час чергування в міжнародних водах Індо-Тихого регіону. Про це з посиланням на командування Тихоокеанського флоту США повідомило видання USNI News.

Інцидент стався в Південно-Китайському морі. Поранення отримали 11 моряків із екіпажу човна, їхньому життю нічого не загрожує, сказав капітан човна Білл Клінтон.

Повідомляється, що човен залишається "в безпечному та стабільному стані". Ядерний реактор і відсіки підводного корабля не постраждали і "залишаються повністю працездатними".

"Ступінь пошкодження іншої частини підводного човна оцінюється. ВМС США не зверталися по допомогу. Інцидент буде розслідуваний", — повідомило Міноборони США.

Човен зараз у надводному положенні прямує до острова Гуам. Як очікується, він прибуде туди 8 жовтня.

Відзначимо, що зараз обстановка в регіоні Південно-Китайського моря досить напружена. Він усе більше стає ареною для з'ясування відносин США та Китаю. Причиною напруженості стало те, що КНР близько 80% акваторії моря вважає своєю. Але свої територіальні претензії є і в інших країн регіону: В'єтнаму, Індонезії, Філіппін.

Китай не тільки претендує на острови та водну акваторію, а й намагається встановлювати правила для міжнародного судноплавства. Саме це, формально, є приводом для того, що США й інші країни НАТО регулярно відправляють свої кораблі в Південно-Китайське море "для захисту міжнародних правил навігації".

Кілька тижнів тому США, Великобританія й Австралія уклали пакт про безпеку в Азійсько-Тихоокеанському регіоні AUKUS. Це викликало негативну реакцію Пекіна.

25 вересня ескадра 7-го флоту США перехопила китайські бойові кораблі, перегородивши їм дорогу до архіпелагу Спратлі. У військовому командуванні США цю спецоперацію назвали "Свобода навігації".

У свою чергу Китай регулярно здійснює польоти своєї військової авіації в районі Тайваню.

Підводний човен USS Connecticut (SSN-22) увійшов до складу флоту в грудні 1998 року.

Його максимальна підводна швидкість — 35 вузлів, безшумна — до 20 вузлів.

Робоча глибина занурення 580 м, гранична — 610 м.

Екіпаж — 126 осіб, у тому числі 15 офіцерів.

Вартість — $4,3 млрд.

Водотоннажність надводна — 7 460 т, підводна — 9 137 т.

Довжина — 107,6 м, ширина — 12,6 м, середня осадка — 11 м.

Озброєння — 8 торпедних апаратів діаметра 660 мм. Для стрільби через них може використовувати 50 торпед, або 50 ракет ("Гарпун", "Томагавк"), або 100 мін.

Раніше Фокус розбирався, для чого знадобився AUKUS — військовий союз Вашингтона, Лондона та Канберри.