У Китаї офіційно заявили про "недостатню ефективність" їх вакцин від COVID-19

CoronaVac, Sinovac, вакцина, низька ефективність, коронавірус
Фото: Sinovac Biotech | Sinovac

Вчені розглядають можливість змішувати різні препарати для підвищення рівня захисту. Україна закупила майже 2 млн доз китайської вакцини CoronaVac.

Китайські вакцини "не дають дуже високий рівнь захисту" від COVID-19 і уряд розглядає можливість їх змішування, щоб збільшити ефективність. Про це заявив директор Китайського Центру по контролю за захворюваннями (ЦКЗ) Гао Фу під час конференції, яка проходила 10 квітня в місті Ченду, передає AP.

"Зараз формально обговорюється, чи слід нам використовувати в процесі імунізації різні вакцини, з різних технічних ліній", — зазначив Гао.

Під час прес-конференції в неділю, 11 квітня, офіційні особи напряму не відповіли на запитання про слова Гао, однак інший представник ЦКЗ, Ван Хуацін, зазначив, що китайські вчені працюють над створенням вакцини на основі мРНК.

"Вакцини на основі мРНК, розроблені в нашій країні, також увійшли в стадію клінічних випробувань", — заявив Хуацін.

Примітно, що раніше в Китаї відмовлялися працювати над створенням такого типу вакцин.

У той же час експерти говорять, що змішування вакцин або послідовна імунізація може підвищити їх ефективність. Видання АР зазначає, що британські вчені розглядають можливе комбінування препаратів від Pfizer і AstraZeneca.

Представник китайської компанії Sinovac, чию вакцину CoronaVac закупила Україна, Лю Пейчен визнав, що були виявлені різні рівні ефективності, але сказав, що це "може бути пов'язано з віком людей в дослідженні, штамом вірусу і іншими факторами". За його словами, дослідження показують, що захист "може бути кращим", якщо проміжок між вакцинацією перевищує нинішні 14 днів.

Відзначимо, в схвалених китайських вакцинах (від компаній Sinovac і Sinopharm) використовується інактивований вірус. У лабораторіях вирощуються колонії коронавірусів, які потім "вбивають" і перетворюють на вакцину.

Компанії Moderna і Pfizer/BioNTech для своїх вакцин використовують "генетичну послідовність вірусу". мРНК інструктує клітини організму виробляти конкретну частину вірусного шиповидного білка. Потім імунна система бачить його, розпізнає як чужорідний і готова атакувати, коли в організм потрапляє справжній вірус.

Відзначимо, Україна замовила майже 2 млн доз китайської вакцини від COVID-19 CoronaVac. 200 тисяч з них вже прибули до України і надійшли на склади.

Клінічні випробування препарату CoronaVac провели в кількох країнах, вони показали різну ефективність препарату. Так, ефективність CoronaVac під час тестування в Індонезії склала 65,3%, а в Бразилії — всього 50,4%.